Wystartowała Liga Mistrzów. Pierwsi już odpadli

Niespełna miesiąc po finałowej wygranej Realu Madryt z Liverpool FC, rozpoczęła się nowa edycja Ligi Mistrzów. Do gry w eliminacjach weszły cztery kluby z federacji nisko notowanych w rankingu krajowym UEFA.

piłkarze Levadii Tallinn Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Levadii Tallinn
W pierwszym meczu sanmaryńska La Fiorita przegrała 1:2 z andorskim Interem Escaldes, choć to ona zdobyła prowadzenie w czasie doliczonym do pierwszej połowy dzięki strzałowi Danila Rinaldiego.

Druga połowa była festiwalem pomyłek piłkarzy La Fiorita. Wykorzystał je Genis Soldevila, którego dwa gole pozwoliły odwrócić wynik na 2:1 dla Interu. W 55. minucie Soldevila wepchnął piłkę z bliska do siatki, a dostarczył mu ją przeciwnik absurdalną główką wzdłuż własnej linii bramkowej. W zdobyciu bramki po raz drugi pomógł w 66. minucie golkiper, który stanął w złym miejscu i dał się przelobować sprzed pola karnego.

Tym samym La Fiorita spadła do ścieżki mistrzowskiej eliminacji Ligi Europy, a Inter zagra w piątek w rundzie wstępnej eliminacji Ligi Mistrzów z Vikingurem. Gospodarz miniturnieju mierzył się we wtorek z estońską Levadią Tallin. Ten mecz prowadziła drużyna sędziowska kierowana przez Tomasza Musiała.

Także w tym meczu przegrała drużyna, która jako pierwsza strzeliła gola i to wysoko 1:6. W 5. minucie Musiał przyznał rzut karny Levadii, a jego skutecznym wykonawcą był Zakaria Beglariszwili. Islandzka drużyna już w pierwszej połowie odpowiedziała trzema golami, a w 49. minucie czwartym trafieniem praktycznie zamknęła Levadii drogę do awansu. Znany z polskich boisk Artur Pikk i spółka nie radzili sobie przede wszystkim z dośrodkowaniami Vikingura. Ponieśli klęskę po prostu wstydliwą.