Lechia zdała ostatni sprawdzian przed pucharami

Po golach Flavio Paixao z rzutu karnego i Bassekou Diabate Lechia Gdańsk pokonała w sparingu Radomiaka Radom 2:1. Goście mogą natomiast pochwalić się zwycięskim konkursem rzutów karnych w przerwie meczu.

Tomasz Galiński
Flavio Paixao WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Flavio Paixao
Dla Lechii Gdańsk był to ostatni sparing podczas letnich przygotowań i zarazem próba generalna przed pierwszym meczem I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Przypomnijmy, że już w przyszły czwartek gdańszczanie zagrają na własnym stadionie z Akademiją Pandev z Macedonii Północnej.

Trener Tomasz Kaczmarek zapowiadał, że będzie to najgorszy mecz dla jego zawodników, którzy mają w nogach ciężkie treningi. Ale na boisku nie było tego widać. Spotkanie było wyrównane. Początkowo przeważał Radomiak, groźnie z rzutu wolnego uderzał Filipe Nascimento, ale mniej więcej po czterdziestu minutach na wyższe obroty weszli gdańszczanie. Sporo ożywienia wnieśli rezerwowi Jakub Kałuziński i Kacper Sezonienko. Ten drugi przeprowadził świetną akcję i wywalczył rzut karny, który bez problemu wykorzystał Flavio Paixao.

Radomiak w dalszej fazie spotkania atakował zrywami. Najlepszą okazję miał nowo pozyskany Roberto Alves, lecz jego mocny strzał z rzutu wolnego świetnie obronił Dusan Kuciak. Słowak dostał chwilę wcześniej żółtą kartkę, gdy wykłócał się z sędzią o przesuniętą o metr piłkę bliżej bramki.

To była jedna z ciekawszych sytuacji. Druga miała miejsce tuż przed rozpoczęciem czwartej kwarty (grano 4x30 minut), gdy na boisku zameldowało się... dwunastu piłkarzy Radomiaka. Na szczęście sędziowie w porę się zorientowali i odesłali jednego na ławkę.

Ostatecznie Lechia wygrała 2:1, bo w ostatniej odsłonie Christian Clemens wystawił piłkę przed pole karne do Bassekou Diabate, a ten popisał się mocnym płaskim strzałem tuż przy słupku i broniący Gabriel Kobylak nie zdołał skutecznie interweniować. Wynik ustalił Dominik Sokół, który wykorzystał niepewne wyjście Michała Buchalika na przedpole.

Lechia Gdańsk - Radomiak Radom 2:1
1:0 Flavio Paixao (k.) 55'
2:0 Bassekou Diabate 96'
2:1 Dominik Sokół 109'

Lechia: Dusan Kuciak (91' Michał Buchalik) - Joseph Ceesay (75' David Stec), Michał Nalepa (47' Jakub Kałuziński, 99' Jan Biegański), Mario Maloca (91' Tomasz Neugebauer), Rafał Pietrzak (61' Ilkay Durmus) - Filip Koperski (91' Miłosz Kurzydłowski), Maciej Gajos (75' Jarosław Kubicki), Marco Terrazzino (75' Bassekou Diabate), Flavio Paixao (61' Christian Clemens), Conrado (91' Bartosz Brzęk) - Łukasz Zwoliński (46' Kacper Sezonienko).

Radomiak: Albert Posiadała (61' Jakub Ojrzyński, 91' Gabriel Kobylak) - Mateusz Grzybek (61' Pedro Justiniano), Pedro Justiniano (31' Mateusz Cichocki, 91' Jakub Nowakowski), Raphael Rossi (91' Aleksander Gajgier), Dawid Abramowicz (31' Dariusz Pawłowski) - Daniel Pik (61' Tiago Matos), Thabo Cele (61' Luizao), Daniel Łukasik (31' Roberto Alves, 91' Dominik Sokół), Filipe Nascimento (61' Daniel Łukasik, 91' Nikolas Korzeniecki), Leandro (31' Luis Machado, 108' Goncalo Silva) - Michał Feliks (61' Maurides).