FIFA 23 bez Rosjan? Producent gry podjął decyzję

EA Sports odpowiedzialne za produkcję znanej serii gier FIFA poinformowało, że w kolejnej części zabraknie reprezentacji Rosji i rosyjskich klubów. Producent gry wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że solidaryzuje się tym samym z Ukrainą.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
screen z gry FIFA Materiały prasowe / EA Sports / Na zdjęciu: screen z gry FIFA
Od pięciu miesięcy trwa wojna w Ukrainie zapoczątkowana przez wojska Władimira Putina. Na kraj agresora nałożono szereg sankcji. Podobną decyzję podjęło także EA Sports, które już na początku marca usunęło "Sborną" z popularnych gier FIFA i NHL.

Już za nieco ponad dwa miesiące (30 września) dojdzie do premiery FIFA 23. Wiadomo, że w nadchodzącej edycji gry zabraknie reprezentacji Rosji i tamtejszych klubów. Amerykański producent poinformował o swojej decyzji w oświadczeniu.

"EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Tak jak wiele głosów w całym świecie futbolu, wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę" - napisano w oficjalnym komunikacie EA Sports.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pozamiatał! Wolej Brazylijczyka robi furorę w sieci

"Zgodnie z naszymi partnerami z FIFA i UEFA, EA Sports nie włączy reprezentacji Rosji ani rosyjskich klubów do gry FIFA 23" - dodano.

Przypomnijmy, że FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną tej produkcji o takiej nazwie. Popularna seria gier zmieni nazwę na EA SPORTS FC. "Nadchodzi nowa era" - przyznaje amerykańska firma (więcej przeczytasz TUTAJ).

Zobacz też:
Ultraliga TFT dojeżdża na półmetek
Już nie tylko Robert Kubica. Kolejny Polak w F1

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×