Wpadka klubu Polaka w Pucharze Włoch. Piątka z Serie A już odpadła

Ledwo rozpoczęła się rywalizacja w Pucharze Włoch, a pięć klubów z Serie A już odpadło. Dużą wpadkę zaliczył Hellas Werona, którego piłkarzem jest Paweł Dawidowicz. Pozytywną niespodziankę sprawiła Parma z Adrianem Benedyczakiem w składzie.

Paweł Dawidowicz WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
Hellas zakończył poprzedni sezon na dziewiątym miejscu w Serie A. Dlatego jego porażka 1:4 z Bari, poniesiona na Stadio Marcantonio Bentegodi, jest zaskoczeniem. Tym bardziej, że Hellas objął prowadzenie. Później obrona, z Pawłem Dawidowiczem w szeregach, rozsypała się, a aż trzy uderzenia do bramki Hellasu oddał Walid Cheddira.

Z Pucharu Włoch odpadli również piłkarze Lecce po porażce 2:3 z Cittadellą, Empoli po przegranej 1:2 ze SPAL-em, a także Salernitana, która została pokonana 0:2 przez Parmę. Klub z Kampanii, po cudownym utrzymaniu w elicie, robi dużo szumu na rynku transferowym, ale niepowodzenie w starciu z drugoligowcem nie jest obiecującym prognostykiem. Oba gole dla Parmy padły po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Adriana Benedyczaka.

Już w poniedziałek nie popisało się US Sassuolo. Neroverdi od początku mieli problem z powstrzymaniem graczy ofensywnych Modeny. Pierwszego gola stracili po strzale Diego Falcinelliego, a następne dwa po uderzeniach Nicoli Mostiego. Sassuolo próbowało gonić, ale kończyło się na golach kontaktowych i po porażce 2:3 zostało już piątym, wyeliminowanym zespołem z Serie A.

W wygranym 5:1 meczu Spezii Calcio z Como z dobrej strony pokazał się Arkadiusz Reca. Na boisko wszedł w 64. minucie i przed końcem rywalizacji zdążył asystować przy dwóch golach Davida Strelca i Daniela Maldiniego. Przez całe spotkanie grał Jakub Kiwior na pozycji środkowego obrońcy, a nie jako defensywny pomocnik. Latem szkoleniowcem Spezii został Luca Gotti i oficjalny debiut wypadł okazale.

Był też gol Polaka. Kamil Glik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i główkował do bramki Genoi CFC w przegranym 2:3 meczu Benevento Calcio. Drużyna Glika nie była monolitem w obronie i już po pierwszym meczu pożegnała się z rozgrywkami. Największy problem miała z upilnowaniem Massimo Cody, który jednego gola strzelił, a przy dwóch asystował. Zmiennikiem po stronie Genoi był Filip Jagiełło.

Przemysław Wiśniewski zadebiutował w Venezii, do której w letnim oknie transferowym przeniósł się z Górnika Zabrze. Spadkowicz z Serie A odpadł z Pucharu Włoch z powodu porażki 2:3 z Ascoli. Ciekawie było w końcówce drugiej połowy. Venezia potrafiła odrobić dwubramkową stratę w ciągu zaledwie dwóch minut, ale goście nie pozwolili na rozegranie dogrywki. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie.