Anglia: Gole Rasiaka i Abbotta

Dobry dzień mieli polscy napastnicy w Anglii. Grzegorz Rasiak i Paweł Abbott strzelili po bramce w sobotnich meczach ligi angielskiej. Jednak prócz nich na boisku pojawił się już tylko Artur Krysiak (Burton United).

Bartosz Zimkowski

Rasiak zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach. Był to dla niego piąty mecz dla Reading i wreszcie wpisał się na listę strzelców. Miało to miejsce w spotkaniu The Championship z Watford. Jeszcze w poprzednim sezonie Rasiak grał właśnie w Szerszeniach na zasadzie wypożyczenia. Jednak mecz zakończył się remisem 1:1. Polak zagrał pełne 90 minut.

Z kolei Paweł Abbott trafił w wyjazdowym spotkaniu League One z Southend United. 14 minut przed końcem były napastnik ŁKS-u Łódź strzelił gola z rzutu karnego. Oldham wygrało 1:0, a Abbott przebywał na boisku przez cały mecz.

W barwach Burton (League Two) całe 90 minut zagrał Artur Krysiak. Jednak jego drużyna przegrała z Bournemouth 0:1.

Ani na minutę na boisku nie pojawili się: Marek Saganowski oraz Bartosz Białkowski (obaj Southampton). Święci zremisowali z Carlisle 1:1