Pożegnalny gol Polaka w eliminacjach Ligi Konferencji Europy

Nie ma już B36 Torshavn w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Porażka 1:2, poniesiona w meczu z Viborg FF, była pieczątką na jego odpadnięciu. Jedynego gola dla farerskiego zespołu strzelił Michał Przybylski.

Michał Przybylski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Michał Przybylski
Piłkarze duńskiego Viborg FF wybrali się w krótką podróż na bliskie politycznie Wyspy Owcze z solidną zaliczką 3:0 zdobytą tydzień temu. Nie tylko utrzymali ją, ale jeszcze powiększyli dzięki zwycięstwu 2:1 w rewanżu. W nim wszystkie gole padły po przerwie, a uderzenia do bramki B36 Torshavn oddali Nils Mortimer oraz Alassana Jatta.

Gola na pożegnanie z eliminacjami Ligi Konferencji Europy strzelił Michał Przybylski. Polak, posiadający również farerskie obywatelstwo, przymierzył do bramki po raz pierwszy i ostatni w tegorocznych rozgrywkach.

Piłkarze B36 Torshavn zaprezentowali się w nich poprawnie, potrafili wyeliminować bośniackiego Boraca Banja Luka i sanmaryńskie Tre Fiori, ale pokonanie Viborga było już zbyt trudnym zadaniem. Duńska drużyna w czwartej rundzie eliminacji stanie przed bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ jej przeciwnikiem będzie angielski West Ham United.

Także we wtorek została dokończona rywalizacja maltańskiego Gzira United z austriackim Wolfsbergerem. Remis 0:0 sprzed tygodnia był zaskakującym wynikiem, o którym zrobiło się głośno. Wolfsberger nie zamierzał jednak pozwolić sobie na absolutną kompromitację i w rewanżu na Malcie zapewnił sobie awans przekonującym zwycięstwem 4:0. Po dwa gole strzelił w obu połowach, a jego następnym przeciwnikiem będzie zespół lepszy w rywalizacji Maccabi Tel Awiw z Arisem Saloniki.