Bramkarz nie drgnął. "Zaczarował" piłkę w polskiej lidze [WIDEO]

Kapitalne bramki można oglądać też w Fortuna 1. Lidze. Udowodnił to Kamil Dankowski, który w spotkaniu ŁKS-u Łódź z Puszczą Niepołomice zanotował fantastycznego gola z rzutu wolnego. 26-latek przyczynił się do zwycięstwa "Rycerzy Wiosny".

Mateusz Byczkowski
Piękny gol Dankowskiego Twitter / Piękny gol Dankowskiego
Po porażce z GKS Katowice (0:2) na inaugurację rozgrywek Fortuna 1. Ligi ŁKS Łódź idzie jak burza. Przed meczem z Puszczą Niepołomice miał na koncie trzy zwycięstwa z rzędu. Podopieczni Kazimierza Moskala mieli więc ochotę na przedłużenie serii.

Początek środowego spotkania mieli kapitalny. Wystarczyło siedem minut od pierwszego gwizdka, a "Rycerze Wiosny" prowadzili już dwoma bramkami. Pierwsza z nich zdobyta w trzeciej minucie była po prostu kapitalna.

Jej autor Kamil Dankowski pokazał, że potrafi kapitalnie uderzyć z rzutu wolnego. Były piłkarz m.in. Śląska Wrocław huknął z dalekiej odległości, a bramkarz Puszczy Niepołomice nawet nie ruszył się z miejsca.

Komentatorzy Polsatu Sport porównywali bramkę Dankowskiego do tych zdobywanych w przeszłości przez Cristiano Ronaldo. - Taki spadający liść z dziwną rotacją. Unieruchomiony, zastygł jak pomnik Kewin Komar w bramce - słyszeliśmy na antenie.

Dwa trafienia na początku były jedynymi w środowym spotkaniu. Dzięki wygranej ŁKS Łódź awansował na pozycję wicelidera. Podopiecznych Kazimierza Moskala po pięciu kolejkach wyprzedza tylko niepokonana Wisła Kraków.

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.