Tak Raków wyszedł na prowadzenie w meczu Ligi Konferencji Europy [WIDEO]

Raków Częstochowa wygrał swój drugi mecz w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Władysław Koczerhin.

Rafał Sierhej
Koczerhin gol ze Spartakiem Trnava Twitter / TVP Sport / Koczerhin gol ze Spartakiem Trnava
Raków Częstochowa do meczu rewanżowego ze Spartakiem Trnava podchodził w roli absolutnego faworyta. Gospodarze swój pierwszy mecz trzeciej rundy ze słowackim zespołem wygrali 2:0.

Do awansu wystarczyło więc nie przegrać więcej niż jedną bramką. Drużyna Marka Papszuna, jak to ma w zwyczaju (w europejskich pucharach), nie ograniczała się jednak do tego, aby gola nie stracić.

Wprawdzie pierwsza połowa do najciekawszych zdecydowanie nie należała, to druga część meczu stała już na zdecydowanie wyższym poziomie. Ze zdecydowanie lepszym nastawieniem po przerwie z szatni wyszli gospodarze.

To poskutkowało większą liczbą dobrych sytuacji, a w konsekwencji także strzelonym golem. Wynik meczu w 68 minucie meczu otworzył Władysław Koczerhin, który wykorzystał dobre podanie Iviego Lopeza i nie dał szans bramkarzowi.

Prezydent Realu Madryt o przyszłości. "Absolutnie mnie to nie martwi"