Sandecja królową remisów. Podział punktów na początek kolejki w Fortuna I lidze

Bezbramkowy wieczór w Katowicach. GKS nie potrafił strzelić ani jednego gola Sandecji Nowy Sąćz, która podzieliła się punktami w pięciu z sześciu ostatnich meczów.

piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Trwający 11 dni maraton pierwszoligowców powoli dobiega końca. Zaplanowana na weekend kolejka rozpoczęła się w Katowicach. GKS podjął Sandecję Nowy Sącz, a oba zespoły przegrały w środku tygodnia pomimo prowadzenia. Katowiczanie zostali pokonani 1:2 przez Wisłę Kraków, a drużyna z Małopolski 2:4 przez Odrę Opole.

W piątek na prowadzeniu nie byli ani gospodarze, ani goście, ponieważ mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Podopiecznym dobrze znanego w województwie śląskim Dariusza Dudka udało się zatrzymać piłkarzy ofensywnych drugiego markowego pierwszoligowca. Na inaugurację sezonu zremisowali 0:0 z Wisłą w Krakowie.

Rozpoczęcie kolejki nie było atrakcyjne. Przez 90 minut było jedno uderzenie celne i Sandecja sprawdziła nim Dawida Kudłę. Katowiczanie mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie tworzyli sobie licznych sytuacji podbramkowych.

W pierwszej połowie najmocniej zapachniało prowadzeniem GKS-u Katowice po wstrzeleniu Jakuba Araka, do którego nie zdążyli kompani. Sandecja zrewanżowała się strzałem w poprzeczkę. Już w 67. minucie Maciej Mas przeprowadził akcję dwójkową z Krzysztofem Toporkiewiczem, ale zakończył ją spektakularnym pudłem. To mogło zemścić się na Sandecji, ale strzał gracza gospodarzy zatrzymał się na słupku.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 0:0

GKS: Dawid Kudła - Bartosz Jaroszek (81' Grzegorz Janiszewski), Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Marcin Wasielewski, Daniel Dudziński, Marcin Urynowicz, Marcin Stromecki (69' Oskar Repka), Grzegorz Rogala, Jakub Arak, Patryk Szwedzik (68' Marko Roginić)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Łukasz Kosakiewicz, Dawid Szufryn, Tomasz Boczek, Kamil Słaby, Michał Walski, Damir Sovsić, Damian Chmiel (81' Tomasz Nawotka), Maissa Fall (57' Sylwester Lusiusz), Krzysztof Toporkiewicz, Maciej Mas

Żółte kartki: Stromecki, Urynowicz (GKS) oraz Chmiel, Boczek, Toporkiewicz, Szufryn (Sandecja)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)