Stomil Olsztyn odmienił mecz po przerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn

W sobotnich meczach eWinner II ligi zwyciężali Stomil Olsztyn i Radunia Stężyca. Drużyna z Warmii odwróciła na 2:1 wynik meczu z Górnikiem Polkowice. Do podziału punktów doszło we Wrocławiu.

Tym razem większość meczów została zaplanowana na niedzielę, ponieważ drugoligowcy grali o punkty również w środku tygodnia. W sobotę powalczyło sześć klubów, a najlepiej zapowiadała się konfrontacja w Olsztynie.

W środku tygodnia Stomil i Górnik Polkowice ponieśli pierwszą w sezonie i bolesną porażkę. Drużyna z Warmii została zdemolowana 0:4 przez Olimpię Elbląg, a Górnik stracił pozycję lidera z powodu porażki 1:2 z Pogonią Siedlce. W sobotę drużyny próbowały poprawić sobie samopoczucie. Zrobił to Stomil, który po przerwie odpowiedział dwoma strzałami z rzutów karnych Jakuba Tecława na wcześniejszego gola Abdallaha Hafeza. Drużyna z Warmii w ten sposób odwróciła wynik 0:1 na 2:1.

Śląsk II Wrocław grał na własnym stadionie z rozpędzoną ostatnio Olimpią Elbląg i już w 4. minucie stracił gola. Jan Sienkiewicz zakończył uderzeniem na 1:0 atak swojego zespołu. Drużyna z województwa dolnośląskiego potrafiła odpowiedzieć w końcówce pierwszej połowy. Miłosz Kurowski strzelił na 1:1 po dośrodkowaniu, którego nie potrafił zatrzymać Andrzej Witan.

Druga połowa przy Oporowskiej była nieatrakcyjna. Drużyny miały dużo rzutów wolnych i rożnych, których nie potrafiły wykorzystać. W końcówce Olimpia była nieco bardziej zdeterminowana do rozstrzygnięcia meczu, ale jej sytuacje podbramkowe nie były stuprocentowe i skończyło się remisem 1:1. Oba zespoły podzieliły się punktami po raz trzeci w sezonie.

Na zakończenie dnia zmierzyli się Siarka Tarnobrzeg z Radunią Stężyca. Dla obu zespołów początek sezonu nie był przyjemny. Siarka nie potrafiła pokonać żadnego z poprzednich czterech przeciwników. Równie długą serię niepowodzeń Radunia przerwała w środę w meczu z Hutnikiem Kraków. W bezpośrednim starciu lepsza 2:0 okazała się drużyna z Kaszub. Do bramki strzelali Radosław Stępień i Janusz Surdykowski.

6. kolejka eWinner II ligi:

Stomil Olsztyn - Górnik Polkowice 2:1 (0:1) 0:1 - Abdallah Hafez 23' 1:1 - Jakub Tecław (k.) 58' 2:1 - Jakub Tecław (k.) 86'

Śląsk II Wrocław - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1) 0:1 - Jan Sienkiewicz 4' 1:1 - Miłosz Kurowski 44'

Siarka Tarnobrzeg - Radunia Stężyca 0:2 (0:1) 0:1 - Radosław Stępień 37' 0:2 - Janusz Surdykowski 90'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Czytaj także: Zwrot akcji w szlagierze Fortuna I ligi. Rewelacyjna zmiana Jerzego Brzęczka Czytaj także: Pierwszoligowiec wybudził się z koszmaru. Sześć goli, 11 kartek w Opolu

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?