Kłopoty Interu Mediolan na starcie Serie A. Polak zadebiutował

Nerazzurri byli w opałach już w pierwszym meczu sezonu. Inter Mediolan strzelił gola na 2:1 w czasie doliczonym do starcia z US Lecce. Marcin Listkowski był zmiennikiem, a Karol Linetty grał od początku do końca w spotkaniu Torino FC.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / ABBONDANZA SCURO LEZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Inter nie potrafił w poprzednim sezonie obronić mistrzostwa Włoch, choć otworzyło się przed nim kilka szans na wygranie wyścigu z Milanem. Nerazzurri są ponownie wskazywani na głównych kandydatów do zdobycia scudetto. Dużym wzmocnieniem zespołu Simone Inzaghiego ma być powrót Romelu Lukaku, który w przeszłości walczył już o koronę króla strzelców. Inter rozpoczął sezon od wyprawy na południe Włoch i sprawdził tam najbardziej doświadczonego beniaminka US Lecce.

Romelu Lukaku już w 2. minucie strzelił gola na 1:0 po dośrodkowaniu Matteo Darmiana. Inter nie potrafił ani powiększyć prowadzenia, ani kontrolować wydarzeń na boisku, co skończyło się golem na 1:1. Krótko po przerwie Aaron Ceesay pokonał Samira Handanovicia płaskim strzałem po dograniu Federico Di Francesco. Pozostało sporo czasu na rozstrzygnięcie meczu i drużyna z Mediolanu zrobiła to dopiero w doliczonym czasie strzałem na 2:1 Denzela Dumfriesa.

Marcin Listkowski postawił pierwsze kroki we włoskiej elicie. Były młodzieżowy reprezentant Polski trafił z Pogoni Szczecin do US Lecce w 2020 roku i pomógł w powrocie do Serie A. W sobotę był zmiennikiem Kristijana Bistrovicia w 74. minucie.

Bez punktów także inny beniaminek Monza, która przegrała 1:2 z Torino FC. W jedenastce przyjezdnych był Karol Linetty, ale to nie on, a Antonio Sanabria został najważniejszym piłkarzem meczu. Napastnik Byków asystował przy golu Aleksieja Miranczuka i sam pokonał bramkarza Monzy uderzeniem z powietrza.

1. kolejka Serie A:

US Lecce - Inter Mediolan 1:2 (0:1)
0:1 - Romelu Lukaku 2'
1:1 - Assan Ceesay 48'
1:2 - Denzel Dumfries 90'

AC Monza - Torino FC 1:2 (0:1) 0:1 - Aleksiej Miranczuk 43' 0:2 - Antonio Sanabria 66' 1:2 - Dany Mota 90'