Przemysław Frankowski doceniony. Znalazł się w jedenastce kolejki

RC Lens zremisowało na wyjeździe z AC Ajaccio 0:0. Dobry występ reprezentanta Polski przełożył się na miejsce w jedenastce kolejki "L'Equipe".

Tomasz Chabiniak
Przemysław Frankowski Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
RC Lens w niezłym stylu otworzyło sezon ligowy. W pierwszej kolejce pokonało Stade Brestois 3:2, a w niedzielę zremisowało 0:0 z AC Ajaccio. Na prawym wahadle zespołu niezmiennie gra Przemysław Frankowski, który do Francji trafił w w sierpniu zeszłego roku z amerykańskiego Chicago Fire.

27-latek przebywał na boisku przez 76 minut. Zanotował 28 celnych podań (72 proc. skuteczności), ale aż 19 z nich trafiło do tzw. trzeciej tercji boiska. Wykreował kolegom dwie sytuacje, wygrał także trzy pojedynki i oddał trzy strzały. Otrzymał od "L'Equipe" notę "7" i miejsce w najlepszej jedenastce całej serii gier.

Oprócz niego w drużynie kolejki znaleźli się między innymi Alban Lafont z FC Nantes, którego interwencje utrzymały jego zespół przy remisie z Lille, a także Neymar, który strzelił dwa gole przeciwko Montpellier, a jego Paris Saint-Germain wygrało 5:2. Całe zestawienie można zobaczyć poniżej.

Frankowski w poprzednim sezonie strzelił 6 goli i zanotował 5 asyst w 37 meczach. W obecnym dorobek ostatnich podań otworzył już w pierwszym spotkaniu. Daje to nadzieję na kolejne dobre występy.