Gol z połowy boiska w eliminacjach LKE

Brawurowe, ale skuteczne uderzenie Victora Edvardsena było mocnym otwarciem czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Djurgardens IF jest o krok od awansu do grupy po zwycięstwie 3:0 z APOEL-em Nikozja.

radość piłkarzy Djurgardens IF Getty Images / Michael Campanella / Na zdjęciu: radość piłkarzy Djurgardens IF
Djurgardens IF strzelił spektakularnego gola już w 9. minucie. Piłkarze ze Szwecji przejęli piłkę w pobliżu koła środkowego i po sekundzie znalazła się ona pod nogami Victora Edvardsena. Ten podjął decyzję o lobowaniu doświadczonego Vida Beleca. Perfekcyjnie kopnięta futbolówka wpadła za kołnierz bramkarza do siatki.

Gospodarze poszli za ciosem i zdobyli konkretną zaliczkę 3:0 przed rewanżem na Cyprze. W 54. minucie Hjalmar Ekdal wykorzystał zgrane po drodze dośrodkowanie i wepchnął piłkę z bliska do siatki. W 65. minucie Gustav Wikheim zakończył rajd z lewego skrzydła płaskim strzałem zza pola karnego w narożnik bramki.

Od 71. minuty Djurgardens grał w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Rasmusa Schullera. Nie pozwolił sobie na stratę ani jednego gola i APOEL Nikozja stoi przed bardzo skomplikowanym zadaniem w rewanżu. Zagra w nim bez Josego Crespo, który w doliczonym czasie zobaczył czerwoną kartkę za brutalny wślizg w nogi rywala wybiegającego na czystą pozycję.

Djurgardens IF - APOEL Nikozja 3:0 (1:0)
1:0 - Victor Edvardsen 9'
2:0 - Hjalmar Ekdal 54'
3:0 - Gustav Wikheim 65'

Czy Djurgardens IF wygra również rewanż z APOEL-em Nikozja?