Przełamanie Lechitów. Zdecydował wczesny cios

Nie wiodło się jak dotąd obu zespołom Lecha Poznań na szczeblu centralnym. Rezerwom Kolejorza udało się odnieść pierwsze zwycięstwo w eWinner II lidze w siódmym meczu. Pokonanie 1:0 Garbarni Kraków było efektem strzału na początku starcia.

Tomasz Cywka WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Tomasz Cywka
Nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola w meczu i zarazem w kolejce eWinner II ligi. Lech zdobył prowadzenie 1:0 mocnym strzałem Norberta Pacławskiego. Po rozegraniu rzutu rożnego rozsypała się obrona Garbarni, a zdobywca gola huknął pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Tomasza Cywki.

Lech pozostał groźniejszy i w drugim kwadransie miał bardzo dobre szanse na powiększenie prowadzenia. Po strzale z dystansu interweniował Aleksander Kozioł, a Łukasz Spławski huknął z niewielkiej odległości nad poprzeczką w bramce Garbarni. Gospodarze mieli problem z przeprowadzeniem równie groźnego ataku.

W 40. minucie Norbert Pacławski nie wykorzystał szansy na drugiego gola. Dostał on podanie na wolne pole i wymanewrował bramkarza. Piłkarz Lecha zobaczył przed sobą odsłoniętą siatkę, ale strzelił zbyt delikatnie i pozwolił na zatrzymanie futbolówki defensorowi. Biorąc pod uwagę liczbę dogodnych sytuacji podbramkowych, goście nie byli w pełni zadowoleni z prowadzenia 1:0.

Garbarnia musiała przyspieszyć po powrocie z szatni na boisko i spędzała więcej czasu na połowie przeciwnika. Lechici byli skoncentrowani w obronie i nie pozwalali na tworzenie sytuacji podbramkowych. Nie minęła godzina meczu i trener gospodarzy Maciej Musiał zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian.

Druga połowa, w parnych warunkach, nie była atrakcyjna. Lech skupił się na utrzymaniu prowadzenia, co nie udawało się we wcześniejszych meczach. Garbarnia długo nie potrafiła zaszkodzić gościom. Dopiero w 78. minucie Krzysztof Bąkowski został sprawdzony strzałem Wojciecha Słomki, a po chwili bramkarz Lecha poradził sobie również z próbą Thomasa Pranicy.

Końcówka była w miarę ciekawa dzięki zmiennikom. Dobry rajd przeprowadził Krystian Sanocki. Nie pokonał on jednak w sytuacji sam na sam Aleksandra Kozioła. Z kolei mocne uderzenie Patryka Gogóła było niecelne. Garbarnia atakowała nawet bramkarzem, ale nie zmieniła wyniku 0:1.

Garbarnia Kraków - Lech II Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Norbert Pacławski 5'

Garbarnia: Aleksander Kozioł – Patryk Warczak (76' Thomas Pranica), Donatas Nakrosius, Cezary Polak (46' Bartłomiej Purcha), Mateusz Bartków, Karol Dziedzic, Adrian Dziedzic (60' Karol Sutor), Wojciech Słomka, Mateusz Nowak (72' Dorian Gądek), Jakub Karbownik (46' Mateusz Kardas), Adam Żak

Lech: Krzysztof Bąkowski - Jakub Zagórski, Bartosz Tomaszewski, Adrian Laskowski, Ksawery Kukułka (64' Krystian Palacz), Tomasz Cywka, Antoni Kozubal, Norbert Pacławski (74' Filip Wełniak), Filip Wilak (74' Patryk Gogół), Łukasz Spławski (74' Igor Kornobis), Jakub Antczak (59' Krystian Sanocki)

Żółte kartki: A. Dziedzic, Polak, Gądek (Garbarnia) oraz Zagórski, Pacławski, Wilak, Sanocki (Lech)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań poradziłby sobie w Fortuna I lidze?