Dwie asysty na koncie Zielińskiego. Kolega Polaka skradł show [WIDEO]

Piotr Zieliński poprawił swoje statystyki w Serie A. Kadrowicz dużo zawdzięcza nowemu nabytkowi SSC Napoli. Chwicza Kwaracchelia pięknym uderzeniem pokonał bramkarza Monzy.

Rafał Szymański
asysta Zielińskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Zielińskiego
Reprezentant Polski przetrwał rewolucję w drużynie Luciano Spallettiego i aktualnie jest pierwszym wyborem szkoleniowca. W miniony poniedziałek Piotr Zieliński przyczynił się do zwycięstwa z Hellasem Werona (5:2).

Na niedzielę było zaplanowane spotkanie neapolitańczyków z Monzą w ramach 2. kolejki. Beniaminek musiał gonić wynik od 35. minuty meczu. Zieliński podał w kierunku Chwiczy Kwaracchelii, a ten przełożył sobie piłkę na prawą nogę i fantastycznie przymierzył sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, następnie zatrzepotała w siatce. Asysta została zapisana na konto kadrowicza.

W doliczonym czasie pierwszej połowy podopieczni Spallettiego powiększyli swoją przewagę. Tym razem w roli asystenta wystąpił Andre-Franck Zambo Anguissa, natomiast Victor Osimhen pewnie strzelił obok interweniującego bramkarza.

Po przerwie Kwaracchelia drugi raz wpisał się na listę strzelców. Zieliński w doliczonym czasie dośrodkował z rzutu rożnego i Kim Min-Jae ustalił rezultat na 4:0.

Zieliński zasłużył na wyróżnienie po spotkaniu z Monzą. Pomocnik SSC Napoli dołożył dwie asysty do bramki w 1. kolejce Serie A. 28-latek jest istotnym elementem w układance trenera.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)