Ogromne problemy Korony Kielce w Fortuna Pucharze Polski. Zadecydowały rzuty karne!

Trzy dogrywki i jeden konkurs rzutów karnych. We wtorkowych meczach Fortuna Pucharu Polski sporo się działo. Dopiero "jedenastki" doprowadziły do kolejnej rundy Koronę Kielce. Z rozgrywkami pożegnało się Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Michał Piegza
piłkarze Korony Kielce PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
Pierwszoligowe Podbeskidzie za burtą Fortuna Pucharu Polski. Górale okazali się słabsi od trzecioligowej Lechii Zielona Góra. W spotkaniu długo prowadzili gospodarze, bielszczanie wyrównali w końcówce. W dogrywce w 100. minucie Sebastian Górski strzelił gola na wagę awansu.

Niespodzianki nie było w Radomsku. Występujący w PKO Ekstraklasie Radomiak nie dał żadnych szans, grającemu obecnie w IV lidze RKS-owi. Radomianie już do przerwy prowadzili 2:0, ostatecznie mecz wygrali 3:0.

W spotkaniu trzecioligowców, lepszy ten z grupy III. Rekord Bielsko-Biała w meczu z 15. w grupie IV Chełmianką szybko napoczął rywala, a następnie dokładał kolejne gole. W efekcie bielszczanie wygrywając 3:0 zameldowali się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Dogrywka wyłoniła zwycięzcę meczu w Stalowej Woli. W potyczce padły trzy bramki, wszystkie w dodatkowych dwóch kwadransach. Ostatecznie trzecioligowa Stal uległa 1:2 pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

Z Pucharem Polski pożegnał się spadkowicz z Fortuna I ligi Stomil. Olsztynianie przegrali na własnym boisku z Chrobrym Głogów 1:3.

Sześć bramek zobaczyli kibice w Rzeszowie. Beniaminek Fortuna I ligi po niewiele ponad kwadransie przegrywał z Koroną Kielce 0:2, ale doprowadził do remisu. Goście ponownie wyszli na prowadzenie, ale na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 3:3.

W 2. połowie i w dogrywce gole już nie padły. O wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich w 2. serii pomylili się piłkarze zarówno Stali jak i Korony. Ostatecznie w konkursie "jedenastek", po ośmiu seriach lepszy okazał się beniaminek PKO Ekstraklasie. Pomylił się Krystian Wrona, a do bramki rzeszowian trafił Marcin Szpakowski.

Wyniki wtorkowych meczów I rundy Fortuna Pucharu Polski:

Lechia Zielona Góra - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0, 1:1)
1:0 - Titas Milasius (sam.) 30
1:1 - Lionel Abate Etoundi 78'
2:1 - Sebastian Górski 100'

W 65. minucie Joan Roman (Podbeskidzie) nie wykorzystał rzutu karnego (Fabisiak obronił).

Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0, 0:0)
0:1 - Jakub Bartosz 92'
1:1 - Kosei Iwao 111'
1:2 - Emile Thiakane 106'

RKS Radomsko - Radomiak Radom 0:3 (0:2)
0:1 - Dominik Sokół 11'
0:2 - Michał Feliks 30'
0:3 - Dariusz Pawłowski 74'

Rekord Bielsko-Biała - Chełmianka Chełm 3:0 (2:0)