Piotr Zieliński dwa razy podchodził do rzutu karnego. Efekt? (wideo)

Napoli pokonało Glasgow Rangers FC 3:0 w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński nie będzie jednak dobrze wspominał tego meczu. Dwukrotnie podchodził do wykonania rzutu karnego.

PS
Zieliński dwukrotnie podchodził do rzutu karnego Twitter / Polsat Sport / Zieliński dwukrotnie podchodził do rzutu karnego
W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Piotr Zieliński był bohaterem SSC Napoli. Reprezentant Polski bardzo mocno przyczynił się do triumfu nad Liverpoolem, zdobywając dwie bramki i asystę.

O ile ten mecz z pewnością będzie długo wspominał, tak o środowym starciu z Rangers FC zapewne spróbuje jak najszybciej zapomnieć. Co prawda Napoli wraca ze Szkocji z trzema punktami, ale było blisko, a Zieliński zostałby anty-bohaterem tego spotkania.

W 57. minucie Napoli miało szansę, aby otworzyć wynik meczu. Do podyktowanego rzutu karnego podszedł Zieliński. Ustawił piłkę, uderzył w światło bramki, jednak Allan McGregor wyczuł jego intencje.

Skuteczną dobitką popisał się Matteo Politano, ale po chwili sędzia cofnął bramkę i zarządził powtórkę wykonania jedenastki. Do piłki znów podszedł Zieliński i znów górą z tego pojedynku wyszedł McGregor.

W 68. minucie włoski zespół otrzymał kolejny rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Politano i nie pomylił się. Wynik meczu w 85. minucie podwyższył Giacomo Raspadori, a w 91. ustalił Tanguy Ndombele.