Popis bramkarza Lecha Poznań! Tak obronił rzut karny rywali (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Viaplay/Rzut karny wybroniony przez Filipa Bednarka
Materiały prasowe / / Viaplay/Rzut karny wybroniony przez Filipa Bednarka

Do przerwy Lech Poznań remisował z Austrią Wiedeń 1:1, choć mógł przegrywać. Kolejorz wiele zawdzięcza swojemu bramkarzowi Filipowi Bednarkowi, który wybronił rzut karny w 36. minucie.

Sezon 2022/2023 Ligi Konferencji Europy UEFA Lech Poznań rozpoczął od arcyciekawego wyjazdowego meczu z Villarrealem. Spotkanie zakończyło się na korzyść hiszpańskiego zespołu wynikiem 4:3.

Dobre tempo było także w pierwszej połowie starcia z Austrią Wiedeń przy ul. Bułgarskiej. Kolejorz wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Mikaela Ishaka. Minęła raptem minuta i do wyrównania doprowadził Matthias Braunoder.

Chwilę później Lech Poznań mógł otrzymać drugi cios. W swoim polu karnym przeciwnika faulował Pedro Rebocho. Arbiter meczu Peter Kjaersgaard bez zastanowienia podyktował "jedenastkę".

Podszedł do niej Manfred Fischer, którego wyczuł jednak Filip Bednarek. 29-letni bramkarz mistrza Polski uratował zespół przed stratą drugiego gola. Do przerwy Kolejorz remisował z Austrią Wiedeń 1:1.

W międzyczasie odbywa się jeszcze drugie spotkanie w grupie C. Hapoel Beer Szewa podejmuje na własnym terenie pogromców Lecha Poznań z ubiegłego tygodnia - Villarreal CF.

Źródło: Viaplay

Zobacz też: Doskonałe wieści dla Czesława Michniewicza. Kluczowy zawodnik wraca do gry Były gwiazdor Legii nie daje o sobie zapomnieć. Dublet w Lidze Konferencji Europy

Czy Lech Poznań awansuje do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy UEFA?