Przed mundialem Senegal potwierdza siłę

Przygotowująca się do finałów mistrzostw świata reprezentacja Senegalu pokonała Boliwię 2:0. Wynik gry został ustalony już do przerwy.

Michał Piegza
Kibice Senegalu na MŚ w Rosji Getty Images / Catherine Ivill/Getty Images / Kibice Senegalu na MŚ w Rosji
Po zapewnieniu sobie awansu do finałów Pucharu Narodów Afryki reprezentacja Senegalu może skupić się na przygotowaniach do finałów mistrzostw świata. W grupie afrykański zespół zmierzy się z Ekwadorem, Katarem i Holandią.

Sobotnim rywalem Senegalu była Boliwia, która na mundial po raz kolejny nie zakwalifikowała się.

W spotkaniu Lwy Terangi szybko ustawiły sobie rywala. W 4. minucie Boulaye Dia otworzył wynik gry.

Boliwijczycy po straconym golu nie byli w stanie odpowiedzieć. Na minutę przed przerwą Senegal zdobył drugą bramkę. Sadio Mane wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron bramki już nie padły.

Boliwia - Senegal 0:2 (0:2)
0:1 - Boulaye Dia 4'
0:2 - Sadio Mane (k.) 44'