Aż siedem goli w meczu Wieczystej Kraków

W III lidze na plan pierwszy wysunęło się efektowne zwycięstwo Wieczystej Kraków. Do niezbyt często spotykanego wydarzenia na ligowych boiskach doszło w Swarzędzu w potyczce Unii z Gedanią Gdańsk.

Michał Piegza
Sławomir Peszko Materiały prasowe / Wieczysta Kraków / Na zdjęciu: Sławomir Peszko
W I grupie III ligi pozycję lidera utrzymał Świt. Nowodworzanie odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem 2:1 nad Pilicą w Białobrzegach. Gole goście zdobywali w doliczonym czasie 1. i 2. połowy.

Na 2. miejsce awansowała Legionovia Legionowo po wygranej 4:1 z Pelikanem Łowicz.

Jedyną drużyną niepokonaną w grupie I jest spadkowicz z eWinner II ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która w 9. kolejce 2:1 pokonała na wyjeździe Jagiellonię II Białystok.

Czołówka tabeli grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 9 22 22:9
2. Legionovia Legionowo 9 20 22:11
3. Mławianka Mława 9 20 24:16
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 9 19 15:9

W grupie II tylko lider Olimpia Grudziądz sięgnął po kolejne trzy punkty, 2:1 pokonując na boisku rywala Bałtyk Gdynia. Zwyciężył wicelider Pogoń II. Szczecinianie 1:0 ograli Cartusię Kartuzy.

Wysokie 3. miejsce utrzymał beniaminek Gedania Gdańsk, który 3:1 ograł w Swarzędzu Unię. W końcówce spotkania gospodarze mogli zdobyć kontaktową bramkę. Napastnik Gedanii Michał Miller przejął zagrywaną do bramkarza piłkę. Golkiper w momencie przyjmowania piłki doznał urazu i nie był w stanie kontynuować gry. Gracz gości miał przed sobą pustą bramkę, ale wybił piłkę na aut bramkowy! Dodajmy, że Mateusz Machola (golkiper Gedanii) nie mógł kontynuować gry.

Czołówka tabeli grupy II:

1. Olimpia Grudziądz 9 23 26:5
2. Pogoń II Szczecin 9 21 16:5
3. Gedania Gdańsk 9 20 25:14
4. Świt Skolwin 9 18 21:8

W III grupie bez zmian. Raków II sięgnął po kolejny komplet punktów. Częstochowianie w wyjazdowej potyczce z Polonią Nysa od 40. minuty grali w osłabieniu. Gospodarze nie byli w stanie wykorzystać liczebnej przewagi. Wydawało się, że gole w spotkaniu nie padło. W 88. minucie doświadczony Przemysław Oziębała strzelił gola na wagę wygranej Rakowa II.

Na 2. miejsce awansował główny faworyt do awansu Polonia Bytom. Drużyna Ryszarda Wieczorka najgorsze ma już za sobą, w 9. serii 2:1 pokonała Stilon Gorzów Wlkp. Jednak straty do częstochowian są dość duże, wynoszą siedem punktów. Czołówka tabeli grupy III:

1. Raków II Częstochowa 9 25 25:5
2. Polonia Bytom 9 18 17:11
3. Rekord Bielsko-Biała 9 17 22:11
4. Górnik II Zabrze 9 17 22:15

W grupie IV 0:0 zremisował z lider Cracovia II. Pasy rywalizowały na wyjeździe z drugą drużyną Korony Kielce. Przewaga krakowian nad kolejną drużyną stopniała do trzech punktów.

Na pozycję wicelidera awansowała Wieczysta Kraków. Beniaminek u siebie nie dał szans Unii, pokonując tarnowian 7:0. Dla gości była to najwyższa porażka w historii. Gole dla gospodarzy zdobywali: Radosław Majewski, Denys Faworow, Maciej Jankowski (3), Piotr Bujak i Emmanuel Kumah.