Ukraina rozbiła Armenię w Lidze Narodów

Reprezentacja Ukrainy mierzyła się na wyjeździe z Armenią. Zespół prowadzony przez Oleksandra Petrakova nie dał szans gospodarzom, pokonując ich aż 5:0.

Rafał Sierhej
piłkarze reprezentacji Ukrainy PAP/EPA / Robert Perry / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Ukrainy
Faworyt meczu Ukraina - Armenia był jeden. Był nim oczywiście nasz wschodni sąsiad. To właśnie zespół Oleksandra Petrakova przed meczem był jednym z dwóch, które mają szanse na awans do wyższej dywizji Ligi Narodów.

Jedynym rywalem w tej rywalizacji dla Ukrainy pozostaje już tak naprawdę Szkocja, która podejmie w sobotni wieczór Irlandię. Armenia z kolei walczy już tylko o utrzymanie. W tej kwestii najważniejszy będzie ich bezpośredni mecz z Irlandczykami.

Jeśli Armeńczycy mieli jakieś nadzieje, to szybko zostały one rozwiane. Ukraina swojego pierwszego gola strzeliła w 22 minucie. Mogłoby się wydawać, że teraz będzie już tylko łatwiej.

Nic bardziej mylnego. Do przerwy na tablicy wyników widniało tylko 0:1. Prawdziwy pokaz umiejętności dostaliśmy po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą część spotkania.

W 12. minucie drugiej połowy goście strzelili swojego drugiego gola. Od tego momentu mecz stał się już zdecydowanie prostszy. W ostatnie pół godziny Ukraińcy strzelili trzy gole, a to wszystko bez znajdującego się w doskonałej formie Mychajło Mudryka.

Armenia - Ukraina 5:0 (1:0)
1:0 Tymchyk 22'
2:0 Zubkov 57'
3:0 Dovbyk 69'
4:0 Ignatenko 81'
5:0 Dovbyk 84'