W Lidze Narodów Izrael w dywizji A. Trudna sytuacja Szwedów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: reprezentacja Izraela
Getty Images / / Na zdjęciu: reprezentacja Izraela
zdjęcie autora artykułu

W Lidze Narodów w sobotę awans do dywizji A zapewnił sobie Izrael. Krok od spadku do dywizji C są Szwedzi, którzy wysoko przegrali z Serbami.

[u]

Liga Narodów, dywizja B grupa 1:[/u]

W grupie 1 dywizji B pomiędzy Szkocją i Ukrainą trwa walka o awans do dywizji A. W sobotę Wyspiarze pokonali Irlandię 2:1. W meczu to goście prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron gospodarze zdobyli dwa gole i sięgnęli po trzy punkty.

W ostatniej kolejce Ukraina w Krakowie podejmie Szkotów. Jeśli nasi wschodni sąsiedzi marzą o awansie, to muszą rywali pokonać. Remis promuje Szkotów.

Szkocja - Irlandia 2:1 (0:1) 0:1 - Egan 18' 1:1 - Hendry 50' 2:1 - Christie (k.) 81'

Liga Narodów, dywizja B grupa 2:

Z awansu może cieszyć się Izrael, który po niezwykle emocjonującej końcówce pokonał Albanię 2:1. W 88. minucie goście doprowadzili do remisu 1:1. Jednak w doliczonym czasie Izrael zadał cios na wagę awansu do dywizji A.

Izrael - Albania 2:1 (0:0) 1:0 - Weissman 46' 1:1 - Uzuni 88' 2:1 - Baribo 90+2'

Liga Narodów, dywizja B grupa 4:

W grupie 4 wciąż nie wiadomo, która z drużyn awansuje do dywizji A. Przegrała Norwegia, wygrała z kolei Serbia, 4:1 pokonując Szwedów. Drużyna Trzech Koron pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli i we wtorek, jeśli chce się utrzymać, będzie musiała pokonać Słowenię. Z kolei w Oslo Norwegia z Serbią zagrają o awans.

Serbia - Szwecja 4:1 (2:1) 0:1 - Claesson 15' 1:1 - Mitrović 18' 2:1 - Mitrović 45+1' 3:1 - Mitrović 50' 4:1 - Lukić 70'[b]

[/b]

Liga Narodów, dywizja C grupa 2:

Wciąż nie wiadomo, który zespół zagra w barażach o uniknięcie spadku z dywizji C. Grecy z awansu do dywizji B cieszą się już od czerwca. W meczu z Cyprem na punktem zależało gospodarzom, którzy cel zrealizowali wygrywając 1:0. Na kolejkę przed końcem rywalizacji Irlandia Północna, Cypr i Kosowo nie są pewne uniknięcia zajęcia 4. pozycji.

Cypr - Grecja 1:0 (0:0) 1:0 - Tzionis 18'

Czytaj także: Liga Narodów. Kolejne dwa zespoły z awansem Liga Narodów. Ucieczka Francji. Zmarnowana szansa Łotwy. Dwa awanse

ZOBACZ WIDEO: Meksykanie nie przyjechali na zwiady. "Liczył się tylko jeden temat"

Źródło artykułu: