W Lidze Narodów Izrael w dywizji A. Trudna sytuacja Szwedów

W Lidze Narodów w sobotę awans do dywizji A zapewnił sobie Izrael. Krok od spadku do dywizji C są Szwedzi, którzy wysoko przegrali z Serbami.

Michał Piegza
reprezentacja Izraela Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Izraela
Liga Narodów, dywizja B grupa 1:

W grupie 1 dywizji B pomiędzy Szkocją i Ukrainą trwa walka o awans do dywizji A. W sobotę Wyspiarze pokonali Irlandię 2:1. W meczu to goście prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron gospodarze zdobyli dwa gole i sięgnęli po trzy punkty.

W ostatniej kolejce Ukraina w Krakowie podejmie Szkotów. Jeśli nasi wschodni sąsiedzi marzą o awansie, to muszą rywali pokonać. Remis promuje Szkotów.

Liga Narodów, dywizja B grupa 2:

Z awansu może cieszyć się Izrael, który po niezwykle emocjonującej końcówce pokonał Albanię 2:1. W 88. minucie goście doprowadzili do remisu 1:1. Jednak w doliczonym czasie Izrael zadał cios na wagę awansu do dywizji A.

Liga Narodów, dywizja B grupa 4:

W grupie 4 wciąż nie wiadomo, która z drużyn awansuje do dywizji A. Przegrała Norwegia, wygrała z kolei Serbia, 4:1 pokonując Szwedów. Drużyna Trzech Koron pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli i we wtorek, jeśli chce się utrzymać, będzie musiała pokonać Słowenię. Z kolei w Oslo Norwegia z Serbią zagrają o awans.

Liga Narodów, dywizja C grupa 2:

Wciąż nie wiadomo, który zespół zagra w barażach o uniknięcie spadku z dywizji C. Grecy z awansu do dywizji B cieszą się już od czerwca. W meczu z Cyprem na punktem zależało gospodarzom, którzy cel zrealizowali wygrywając 1:0. Na kolejkę przed końcem rywalizacji Irlandia Północna, Cypr i Kosowo nie są pewne uniknięcia zajęcia 4. pozycji.

Cypr - Grecja 1:0 (0:0)
1:0 - Tzionis 18'