Wygrana grupowego rywala Polaków

Rywal reprezentacji Polski w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze - Meksyk - pokonał w meczu towarzyskim Peru 1:0. Wygrała także Australia.

Michał Piegza
reprezentacja Meksyku WP SportoweFakty / CAROLINE BREHMAN / Na zdjęciu: reprezentacja Meksyku
Reprezentacja Meksyku przygotowuje się do finałów mistrzostw świata, w których w rozgrywkach grupowych zagra z Polską (22 listopada).

W meczu towarzyskim drużyna prowadzona przez Gerardo Martino rywalizował z Peru, które w finałach nie zagra (drużyna w barażach okazała się słabsza od Australii).

W spotkaniu w Pasadenie padł tylko jeden gol. Na pięć minut przed końcem wygraną Meksykowi zapewnił Hirving Lozano.

Meksyk - Peru 1:0 (0:0)
1:0 - Hirving Lozano 85'

Zwyciężył także inny finalista mistrzostw świata w Katarze. Australia pokonała 2:0 Nową Zelandię. Gole w potyczce padały w 2. połowie.

Nowa Zelandia - Australia 0:2 (0:0)
0:1 - Mitchell Duke 54'
0:2 - Jason Cummings 80'