Niedosyt po meczu młodzieżowej reprezentacji Polski

Dwa gole padły w Suwałkach, gdzie reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała z Łotwą 1:1. W końcówce Biało-Czerwoni mogli zadać decydujący cios.

Michał Piegza
mecz Polska - Łotwa PAP / Artur Reszko / Na zdjęciu: mecz Polska - Łotwa
Drużynie prowadzonej przez Michała Probierza nie udało się wygrać drugiego meczu w przeciągu kilku dni.

W Suwałkach rywalem Biało-Czerwonych byli Łotysze. Polacy już w 7. minucie powinni otworzyć wynik gry, ale Szymon Włodarczyk przypadkowo zablokował piłkę, która zmierzała do bramki.

Zespół Probierza przeważał, ale gola nie był w stanie zdobyć. Po przerwie po obu stronach zaczęły mnożyć się błędy. Raz Polaków uratował słupek. Litości nie było po niespełna godzinie, kiedy Kristians Kauselis w sytuacji sam na sam pokonał Kacpra Trelowskiego.

Polacy wyrównali po dwunastu minutach. Od momentu wejścia do bramki niepewnie między słupkami zachowywał się Sergejs Vilkovs. Po kolejnym błędzie Bartłomiej Kłudka skierował piłkę do bramki Łotyszy.

W końcówce Biało-Czerwoni powinni zadać cios na wagę wygranej. W sytuacji sam na sam Filip Szymczak uderzył technicznie ponad bramkarzem, ale trafił w poprzeczkę.

Polska U-21 - Łotwa U-21 1:1 (0:0)
0:1 - Kristians Kauselis 59'
1:1 - Bartłomiej Kłudka 71'

Skład reprezentacji Polski: Kacper Trelowski (74' Krzysztof Bąkowski) - Bartłomiej Kłudka (74' Arkadiusz Pyrka), Ariel Mosór (74' Patryk Peda), Maksymilian Pingot, Kajetan Szmyt (74' Dawid Hanc) - Mariusz Fornalczyk (60' Dawid Kocyła), Mateusz Łęgowski (60' Daniel Dudziński), Fryderyk Gerbowski (74' Michał Rakoczy), Jakub Kałuziński (60' Kacper Kozłowski), Mateusz Musiałowski (60' Jakub Myszor) - Szymon Włodarczyk (60' Filip Szymczak).

Żółte kartki: Musiałowski (Polska) oraz Kruglauzs, Vientiess, Novikovs, Rascevskis, Puzirevskis.

Czerwona kartka: Novikovs (Łotwa) /88', za dwie żółte/.

Sędzia: Paweł Malec (Polska).