Hiszpanie wniebowzięci po meczu Polaków. "Co to za piłkarz!"

Media w Hiszpanii zachwycają się bramką Karola Świderskiego w meczu Ligi Narodów z Walią. "Połowa (lub więcej) gola to dzieło Roberta" - komentuje "Mundo Deportivo".

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski i Joe Rodon PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Joe Rodon
Piłkarska reprezentacja Polski pokazała charakter i w meczu, którego stawką było utrzymanie się w Dywizji A Ligi Narodów UEFA, pokonała w Cardiff Walię (1:0, więcej TUTAJ).

Zwycięstwo Biało-Czerwonym zapewnił błysk geniuszu Roberta Lewandowskiego. Napastnik FC Barcelony popisał się fantastyczną asystą przy bramce zdobytej przez Karola Świderskiego (więcej TUTAJ).

Dziennik "Marca" porównuje zagranie "Lewego" do akcji słynnego Dennisa Bergkampa. "Co to jest za piłkarz - świetna 'bergkampowa' pomoc Lewandowskiego! Polski napastnik Barcy uruchomił kolegę z drużyny Świderskiego podaniem z półobrotu. To przypominało ruchy 'akrobatyczne' legendarnego Dennisa Bergkampa!" - czytamy na marca.com.

"Mundo Deportivo" w pomeczowym komentarzu również rozpływa się w zachwytach nad Lewandowskim. "Jedyny gol meczu padł po zagraniu, które było niewykrywalne dla walijskich obrońców. Połowa tego gola (lub więcej) to dzieło Roberta" - pisze portal mundodeportivo.com.

Eksperci katalońskiego "Sportu" piszą o "wspaniałej asyście kapitana Polaków", która została znakomicie wykorzystana przez Świderskiego i sprawiła, że Polska utrzymała się w Dywizji A kosztem ambitnie walczącej do samego końca Walii.