Argentyna nie hamuje przed mundialem. Lionel Messi w roli głównej

Licznik meczów bez porażki Argentyny wskazuje już 35. Tym razem mundialowy przeciwnik Polski zwyciężył 3:0 z Jamajką, a kolejne dwa gole we wrześniowej przerwie reprezentacyjnej zdobył Lionel Messi.

Edinson Cavani i Lionel Messi Getty Images / Gabriel Rossi / Na zdjęciu: Edinson Cavani i Lionel Messi
Argentyna zagrała z Jamajką w Nowym Jorku. Mecz był przedostatnim testem dla Albicelestes przed pierwszym starciem przeciwko Arabii Saudyjskiej w mistrzostwach świata. Bezpośrednio za nimi było zwycięstwo 3:0 z Hondurasem.

Drużyna Lionela Scaloniego zagrała tym razem bez Messiego w podstawowym składzie, co nie przeszkodziło we wczesnym zdobyciu gola. W akcji bramkowej w 13. minucie popisał się Lautaro Martinez i zakończył drybling podaniem do nieobstawionego Juliana Alvareza. Temu pozostało przymierzyć do odsłoniętej w dużym stopniu bramki Jamajki.

Argentyna miała przewagę w posiadaniu piłki i można było odnieść wrażenie, że gra toczy się tylko na połowie Jamajki. Dobrą szansę na podwyższenie prowadzenia i skompletowanie dubletu miał Julian Alvarez, ale jego kolejne uderzenie okazało się niecelne. W 33. minucie zza pola karnego chybił z kolei Giovani Lo Celso.

Lionel Messi przyglądał się wydarzeniom ze spokojem. Jamajka, choć straszyła obecnością w kadrze czterech piłkarzy grających w Premier League, nie miała argumentów. Nie oddała ona nawet strzału celnego i Argentyna zachowała czyste konto po raz 12. w ostatnich 14 meczach.

Od 55. minuty Lionel Messi był na boisku i powitany wrzawą kapitan starał się poprawić skuteczność zespołu. Argentyna marnowała dużo szans na zdobycie drugiego gola. Mistrzowie Ameryki Południowej przeprowadzili liczne ataki z wykorzystaniem swojego kapitana i właśnie on oddał strzał na 2:0 zza pola karnego w 86. minucie.

Po golu Messi został nieco poturbowany przez ochroniarzy. Dobiegł do niego obnażony w połowie kibic i wybłagał autograf na plecach. Kiedy Messi zabierał się do wysmarowania podpisu, został powstrzymany przez służby powalającego intruza. Kapitanowi Argentyny nie stało się nic poważnego i w 89. minucie dorzucił gola na 3:0 z wywalczonego przez siebie rzutu wolnego.

Argentyna rozpocznie występ w mistrzostwach świata meczem z Arabią Saudyjską 22 listopada. Kolejnymi jej przeciwnikami będą Meksyk 26 listopada oraz Polska 30 listopada.

Argentyna - Jamajka 3:0 (1:0)
1:0 - Julian Alvarez 13'
2:0 - Lionel Messi 86'
3:0 - Lionel Messi 89'

Argentyna: Emiliano Martinez - Gonzalo Montiel (79' Nahuel Molina), Cristian Gabriel Romero, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico - Alexis Mac Allister (72' Rodrigo De Paul), Guido Rodriguez (55' Enzo Fernandez), Giovani Lo Celso - Angel Di Maria (78' Lisandro Martinez), Lautaro Martinez (55' Lionel Messi), Julian Alvarez (79' Joaquin Correa)

Meksyk: Andre Blake - Adrian Mariappa, Damion Lowe, Javain Brown (79' Kaheem Parris), Amari'i Bell - Bobby Reid, Daniel Johnson, Ravel Morrison, Leon Bailey - Michail Antonio (88' Jamal Lowe), Shamar Nicholson (70' Andre Gray)

Żółta kartka: Morrison (Jamajka)

Sędzia: Marco Antonio Ortiz (Meksyk)

Czy Argentyna będzie najlepsza w grupie MŚ 2022?