Mecz od razu przerwano. Skandal to mało powiedziane

Do skandalicznej sytuacji doszło w meczu Pucharu Chile pomiędzy Universidad Catolica i Universidad de Chile. W stronę bramkarza gości Martina Parry została rzucona petarda. Piłkarz doznał urazu ucha.

Łukasz Witczyk
Martin Parra Twitter / Na zdjęciu: Martin Parra
Mecz Pucharu Chile, w którym zmierzyły się Universidad Catolica i Universidad de Chile zakończył się skandalem. Kibice obu drużyn nie przepadają za sobą, przez co na trybunach nie było spokojnie. W pewnym momencie fani gospodarzy zaczęli rzucać petardy w kierunku bramkarza gości.

Jedna z nich wylądowała blisko bramkarza gości Martina Parry. Gdy wybuchła, ogłuszyła zawodnika przyjezdnych. Niezbędna była interwencja służb medycznych. 22-latek upadł i trzymał się za uszy. Następnie został przewieziony do szpitala w Santiago.

Po badaniach okazało się, że Parra doznał urazu ucha. - Jego stan jest stabilny, ale przebywa pod obserwacją. Jest bardzo zszokowany zaistniałą sytuacją. Ważne jest to, że wraca do zdrowia - powiedział trener zespołu gości, Sebastian Miranda.

Do zdarzenia doszło po tym, jak w 4. minucie gospodarze zdobyli gola na 1:0. Sędzia od razu przerwał grę. W dwumeczu było wtedy 1:1. Decyzję dotyczącą rozstrzygnięcia tego starcia podejmie chilijska federacja.

Goście domagają się walkowera na ich korzyść ze względu na to, że to nie pierwsze takie zachowanie pseudokibiców Universidad Catolica. Mecz pierwotnie miał się odbyć przy pustych trybunach.