ŁKS nie nacieszył się prowadzeniem. Akcja i reakcja w ostatnim kwadransie

Remis na początek kolejki Fortuna I ligi po przerwie reprezentacyjnej. ŁKS Łódź długo pracował na gola w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, po czym po zaledwie siedmiu minutach od jego zdobycia, pozwolił doprowadzić do wyniku 1:1.

radość piłkarzy ŁKS-u Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy ŁKS-u Łódź
Ligowcy na zapleczu PKO Ekstraklasy po raz pierwszy skorzystali z przerwy reprezentacyjnej. W przeszłości rozgrywki nie były przerywane w ten sposób, ale notoryczne przekładanie meczów, z powodu powołań do młodzieżowych i juniorskich reprezentacji, powodowało chaos w terminarzu. Dlatego również zespoły z Fortuna I ligi dostały możliwość odetchnięcia przez blisko dwa tygodnie.

Na rozpoczęcie kolejki ŁKS Łódź podjął Zagłębie Sosnowiec, czyli klub, w którym jego szkoleniowiec Kazimierz Moskal pracował poprzednio od 2020 do 2021 roku.

Na duże emocje w Łodzi trzeba było poczekać do ostatniego kwadransa podstawowego czasu. Publiczność zobaczyła najpierw skuteczną akcję podopiecznych Moskala, która została zakończona strzałem na 1:0 Dawida Korta. Pomocnik wykorzystał dośrodkowanie.

ŁKS nie potrafił utrzymać prowadzenia do ostatniego gwizdka, choć pozostało do niego niewiele czasu. W 84. minucie Zagłębie wykorzystało błąd Oskara Koprowskiego i zakończyło krótki atak strzałem na 1:1 Marka Fabrego. Napastnik z Sosnowca zdecydował się na uderzenie w odpowiednim momencie i pokonał awaryjnie wprowadzonego w przerwie bramkarza Aleksandra Bobka.

ŁKS jest bezpośrednio po trzecim z rzędu remisie na drugim miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Były lider z Sosnowca nie wydostał się z dolnej połowy tabeli.

ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
1:0 - Dawid Kort 77'
1:1 - Marek Fabry 84'

ŁKS: Dawid Arndt (46' Aleksander Bobek) - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski, Mieszko Lorenc, Dawid Kort, Bartosz Biel (80' Grzegorz Glapka), Jan Kuźma (69' Piotr Janczukowicz), Michał Trąbka, Maciej Radaszkiewicz (80' Nelson Balongo)

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Maksymilian Rozwandowicz (90' Michał Masłowski), Wojciech Szumilas, Patryk Bryła (72' Tymoteusz Klupś), Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski (90' Michał Barć), Szymon Sobczak (72' Marek Fabry)

Żółte kartki: Dąbrowski, Kort, Janczukowicz, Dankowski (ŁKS)

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)