Lider eWinner II ligi zatrzymany. Zwrot akcji we Wrocławiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg zaczęła hamować. Przed przerwą reprezentacyjną zremisowała, a po niej poniosła porażkę 0:2 z Olimpią Elbląg. W meczu Śląska II Wrocław ze Zniczem Pruszków doszło do odwrócenia wyniku.

Kotwica wróciła nieudanie do rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej, w której nie rozegrała meczu z Garbarnią Kraków. Lider wybrał się do Elbląga i zmierzył się z innym zespołem z górnej połowy tabeli. Jego przeciwnikiem była Olimpia prowadzona przez Przemysława Gomułkę - trenera dobrze znanego w województwie zachodniopomorskim. Pierwszego gola Kotwica strzeliła sobie sama, ponieważ było to trafienie samobójcze Damiana Kostkowskiego. Po przerwie Olimpia dołożyła bramkę na 2:0.

Przy Oporowskiej doszło do starcia Śląska II Wrocław ze Zniczem Pruszków. Rozpoczęło się ono całkiem obiecująco, ponieważ w pierwszym kwadransie drużyny postraszyły się dwoma uderzeniami. Shuma Nagamatsu nie przymierzył w bramkę gospodarzy, a Sebastian Bergier nie pokonał potężnym strzałem Piotra Misztala.

Znicz przejął inicjatywę i przed przerwą miał kolejne szanse na zdobycie prowadzenia. Jego piłkarzom brakowało dokładności po dośrodkowaniach Pawła Moskwika. Przymierzyć w bramkę nie udało się między innymi najskuteczniejszemu w lidze Maciejowi Firlejowi. Właśnie ten piłkarz przodował w marnowaniu sytuacji podbramkowych i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Trener Śląska trafił ze zmianami, ponieważ wprowadzony w przerwie Miłosz Kurowski strzelił gola na 1:0 w 59. minucie. Dubler pokonał bramkarza Znicza nieprzyjemnym, kąśliwym uderzeniem. Gospodarze nie nacieszyli się długo prowadzeniem, ponieważ już w 64. minucie liderzy Znicza przeprowadzili atak na miarę wyrównania na 1:1. Shuma Nagamatsu strzelił gola po dograniu Macieja Firleja.

Pruszkowianie, późno bo późno, ale poprawili skuteczność i w 71. minucie zdobyli prowadzenie 2:1. Tym razem Shuma Nagamatsu asystował, a jego podanie podsumował celnym uderzeniem Mateusz Cegiełka. Już na "dobicie" przeciwnika Krystian Pomorski popisał się indywidualnym rajdem zakończonym strzałem na 3:1 w 81. minucie.

13. kolejka eWinner II ligi:

Olimpia Elbląg - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (1:0) 1:0 - Damian Kostkowski (sam.) 26' 2:0 - Dawid Wojtyra 47'

Śląsk II Wrocław - Znicz Pruszków 1:3 (0:0) 1:0 - Miłosz Kurowski 59' 1:1 - Shuma Nagamatsu 64' 1:2 - Mateusz Cegiełka 70' 1:3 - Krystian Pomorski 81'

Stomil Olsztyn - Lech II Poznań 2:2 (1:0) 1:0 - Mateusz Maćkowiak 40' 1:1 - Filip Wilak 65' 2:1 - Piotr Kurbiel 70' 2:2 - Tomasz Cywka (k.) 81'

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 1:1 (1:0) 1:0 - Kamil Włodyka 37' 1:1 - Adrian Paluchowski 77'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?