Sędzia przerwał mecz. Nietypowy powód

W niedzielę we francuskiej Ligue 1 mogliśmy śledzić m.in. mecz Toulouse - Montpellier. W 58. minucie spotkania sędzia musiał odesłać zawodników do szatni. Wszystko przez złe zachowanie kibiców... poza stadionem.

Dawid Franek
Mecz Toulouse - Montpellier musiał zostać przerwany Twitter / Football on BT Sport / Mecz Toulouse - Montpellier musiał zostać przerwany
W chwili przerwania meczu na tablicy wyników widniał rezultat 4:1 dla gospodarzy. Atmosfera na trybunach była wspaniała, ale zupełnie inaczej sprawy wyglądały poza stadionem. Według informacji francuskich mediów policja starła się z grupą kibiców Montpellier. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć gazu łzawiącego. To z kolei miało wpływ na jakość powietrza.

Piłkarze na murawie mieli problem z oddychaniem. Cierpiały także oczy, więc sędzia nie miał innego wyjścia, jak odesłać zawodników z powrotem do szatni.

Kilku graczy schodziło z placu gry ze łzami w oczach. Po kilku minutach dyskusji sędziego z różnymi oficjelami spotkanie udało się wznowić.

Ostatecznie gospodarze wygrali 4:2, mimo że ostatnie pół godziny spotkania grali w dziesiątkę. W tabeli Ligue 1 nadal wyżej jest Montpellier HSC, które zgromadziło 12 punktów. Toulouse FC ma z kolei na koncie punkt mniej.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)