Eksperci zdziwieni decyzją sędziego. Kontrowersje w hicie

Ostatnie minuty meczu Inter Mediolan - FC Barcelona były bardzo emocjonujące. Ostatecznie to gospodarze triumfowali, ale swoje trzy grosze do rywalizacji dorzucił sędzia. Nie umknęło to uwadze użytkownikom Twittera.

Dawid Franek
mecz Inter - FC Barcelona PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Inter - FC Barcelona

Wydawało się, że to FC Barcelona jest faworytem spotkania z Interem Mediolan, ale to ostatecznie ekipa z San Siro triumfowała 1:0. Katalończycy mieli problem z tworzeniem stuprocentowych sytuacji bramkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że w końcówce spotkania najprawdopodobniej należał im się rzut karny po zagraniu ręką jednego z graczy Interu. Arbiter pojedynku po analizie VAR nie zdecydował się jednak na podyktowanie "jedenastki". Na Twitterze zawrzało.

"Wczoraj zmieniły się przepisy że ręka w polu karnym nie jest ręką w polu karnym?" - pyta ze zdziwieniem Michał Kołodziejczyk, dyrektor Canal+ Sport.

Zdziwienia nie ukrywa też Kacper Bieszczad, bramkarz Zagłębia Lubin.

Jakub Kręciło, dziennikarz Canal+ Sport opublikował na Twitterze zabawnego mema nt. sytuacji z końcówki meczu.

Również inne osoby znane z pracy w mediach - Konrad Marzec oraz Dominik Formela słusznie pytały, dlaczego sędzia w niecodzienny sposób zinterpretował sytuację z końcówki meczu.

"Niezłe żarty" - stwierdził Marcin Gazda z Eleven Sports po zakończeniu meczu. Dziennikarz zabrał głos także po pierwszej połowie spotkania.

"Barcelona dzisiaj w ofensywie wyglądała jakby to ja prowadził Paulo Sousa. Tysiąc wrzutek i jakoś to będzie" - skomentował z kolei Piotr Majchrzak, dziennikarz Viaplay.

"Perspektywa Paulo Sousy zmobilizuje każdego" - zażartował Mateusz Święcicki, odnosząc się do pogłosek o tym, że Sousa miałby zostać trenerem Interu w przypadku ewentualnego zwolnienia Simone Inzaghiego.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)