Chelsea wraca do gry w wielkim stylu! Milan na łopatkach

Początek był fatalny, ale Chelsea doczekała się w końcu pierwszej wygranej w Lidze Mistrzów i odniosła ją w świetnym stylu, rozbijając u siebie AC Milan aż 3:0!

Szymon Mierzyński
piłkarze Chelsea Londyn Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea Londyn
Faworyt grupy E był pod ścianą, bowiem w dwóch pierwszych spotkaniach - z Dinamem Zagrzeb (0:1) oraz Red Bullem Salzburg (1:1) - sensacyjnie wywalczył zaledwie jeden punkt. Musiał więc wreszcie zwyciężyć, w przeciwnym wypadku jego awans wisiałby na włosku.

Drużyna Grahama Pottera tym razem nie zawiodła i rozegrała kapitalne spotkanie. Początek nie wskazywał na nawałnicę, jednak londyńczycy sukcesywnie budowali przewagę i w końcu zaczęli ją dokumentować.

Zaczęło się w 24. minucie, gdy w całej serii rzutów rożnych defensywa Milanu broniła katastrofalnie i w końcu przyszło jej za to zapłacić. Ciprian Tatarusanu zatrzymał główkę Thiago Silvy, ale dobitka Wesleya Fofany w ogromnym zamieszaniu była bardzo precyzyjna i na Stamford Bridge zrobiło się 1:0.

Włosi byli niesamowicie stłamszeni. W samej końcówce pierwszej połowy udało im się wprawdzie dojść do stuprocentowej sytuacji, w której koszmarnie spudłował Rade Krunić, lecz takich zrywów pod bramką Kepy Arrizabalagi oglądaliśmy bardzo niewiele.

Po przerwie dominacja Chelsea była jeszcze większa i londyńczycy szybko zamknęli mecz. Na 2:0 po centrze Reece'a Jamesa trafił z kilku metrów Pierre-Emerick Aubameyang, a kilka minut później James był już egzekutorem, pakując piłkę do siatki potężną bombą z ostrego kąta.

Mediolańczycy nie mieli w środę atutów, by podjąć na Stamford Bridge wyrównaną walkę o korzystny wynik. "The Blues" pokazali zupełnie inną twarz niż w poprzednich meczach Ligi Mistrzów i po okazałym zwycięstwie 3:0 wracają do gry o udział w 1/8 finału. Już za sześć dni na San Siro czeka ich rewanż z Milanem.

Chelsea FC - AC Milan 3:0 (1:0)
1:0 - Wesley Fofana 24'
2:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 56'
3:0 - Reece James 62'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Wesley Fofana (38' Trevoh Chalobah), Thiago Silva, Kalidou Koulibaly, Reece James, Ruben Loftus-Cheek, Mateo Kovacić (66' Jorginho), Ben Chilwell, Mason Mount (74' Kai Havertz), Pierre-Emerick Aubameyang (65' Conor Gallagher), Raheem Sterling (75' Armando Broja).

AC Milan: Ciprian Tatarusanu - Sergino Dest, Pierre Kalulu, Fikayo Tomori, Fode Ballo, Ismael Bennacer (73' Tommaso Pobega), Sandro Tonali, Rade Krunić (65' Matteo Gabbia), Charles De Ketelaere (65' Ante Rebić), Rafael Leao (72' Brahim Diaz), Olivier Giroud (73' Divock Origi).

Żółte kartki: Mateo Kovacić, Thiago Silva (Chelsea FC) oraz Rade Krunić, Fode Ballo, Fikayo Tomori (AC Milan).

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).