Fiorentina jeszcze w grze. Przełamanie klubu Szymona Żurkowskiego

Pierwsze zwycięstwo Fiorentiny w grupie Ligi Konferencji Europy. Dzięki wygranej 3:0 z Heart of Midlothian pozostaje kandydatem do awansu. Szymon Żurkowski zaliczył symboliczny występ.

piłkarze ACF Fiorentiny Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentiny
Fiorentina zdobyła tylko punkt we wcześniejszych meczach z RFS Ryga i Istanbul Basaksehir. Dlatego do Szkocji poleciała wykonać zadanie obowiązkowe i pokonać Heart of Midlothian. Już w 5. minucie Rolando Mandragora zdobył prowadzenie 1:0 po dośrodkowaniu Aleksy Terzicia. W 43. minucie efektownymi nożycami na 2:0 popisał się Christian Kouame. Viola jakby wyciągnęła wnioski z wcześniejszych niepowodzeń i pilnowała wyniku.

W składzie Vincenzo Italiano nie było miejsca dla Szymona Żurkowskiego, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych Violi i wszedł dopiero w 90. minucie. W drugiej linii zagrali od początku Giacomo Bonaventura, Sofyan Amrabat i Rolando Mandragora. Od 49. minuty Fiorentina miała więcej miejsca na boisku po czerwonej kartce dla gracza Heart i przekuła przewagę liczebną w gola na 3:0 Luki Jovicia.

W tej samej grupie Istanbul Basaksehir zremisował 0:0 z rewelacyjnym RFS Ryga, a w jego składzie nie było Patryka Szysza.

Slovan Bratysława jako pierwszy odebrał punkty FC Basel. W pierwszej połowie zdobył prowadzenie 2:0 strzałami Lukasa Paucheka i Aleksandara Cavricia. Później potrafił hamować ataki zespołu z Bazylei. Nie był to przyjemny, pucharowy wieczór w Szwajcarii. FC Zurych przegrał wcześniej w Lidze Europy 1:5 z PSV Eindhoven.

3. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

GRUPA A:

RFS Ryga - Istanbul Basaksehir 0:0

Heart of Midlothian - ACF Fiorentina 0:3 (0:2) 0:1 - Rolando Mandragora 5' 0:2 - Christian Kouame 43' 0:3 - Luka Jović 79'

GRUPA C:

Villarreal CF - Austria Wiedeń 5:0 (2:0) 1:0 - Alex Baena 18' 2:0 - Arnaut Danjuma 43' 3:0 - Jose Luis Morales 76' 4:0 - Jose Luis Morales 80' 5:0 - Jose Luis Morales 88'

GRUPA E:

AZ Alkmaar - Apollon Limassol 3:2 (1:1) 1:0 - Jens Odgaard 16' 1:1 - Patrick Joosten 20' 2:1 - Dani De Wit (k.) 62' 2:2 - Euclides Cabral 71' 3:2 - Jesper Karlsson 85'

GRUPA H:

FC Basel - Slovan Bratysława 0:2 (0:2) 0:1 - Lukas Pauchek 35' 0:2 - Aleksandar Cavrić 45'