Polonia Warszawa coraz bliżej lidera eWinner II ligi. Piękny finisz Stomilu Olsztyn

Wygrana 1:0 z Motorem Lublin pozwoliła Polonii Warszawa zbliżyć się na trzy punkty do lidera Kotwicy Kołobrzeg. Stomil Olsztyn zapewnił sobie zwycięstwo 3:2 z Radunią Stężyca w doliczonym czasie.

piłkarze Polonii Warszawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa
Polonia Warszawa zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 z Motorem Lublin strzałem Marcina Kluski w 69. minucie. Nie było to proste dla wicelidera spotkanie - na jego początku były znakomite sytuacje podbramkowe Motoru, ale Czarne Koszule uratowały się przed stratą gola i przebudziły w dalszej fazie meczu.

Lider Kotwica Kołobrzeg wybrał się do Siedlec. Nie punktuje on równie dobrze jak na początku sezonu, ale jeszcze większe problemy miał jego przeciwnik - Pogoń. Doprowadziły one do zmiany trenera z Damiana Guzka na Marka Saganowskiego. Były piłkarz między innymi Legii Warszawa debiutował w nowej roli.

Kotwica nie zdominowała przeciwnika ze strefy spadkowej w pierwszej połowie. Gra była szarpana i nieatrakcyjna. Zamiast sytuacji podbramkowych, mnożyły się faule. Jeżeli już zapachniało golem, to bardziej Pogoni niż Kotwicy. Z dobrej pozycji nie trafił w bramkę Cezary Bujalski.

Gra po przerwie wyglądała równie źle. Jedyne uderzenie celne oddał Paweł Łysiak z rzutu wolnego, ale nie mógł nim zaskoczyć Macieja Kikolskiego. Piłkarze poniewierali się faulami przez całe spotkanie i zabrakło im w tym wszystkim czasu na strzelenie gola.

Najwięcej bramek padło w Olsztynie. Stomil najpierw zdobył dwa gole przewagi, następnie pozwolił Raduni Stężyca na doprowadzenie do remisu. Uderzenie Wericka Caetano na 3:2 było już w doliczonym czasie. Drugoligowiec z Warmii nie po raz pierwszy w ostatnich tygodniach rozstrzygnął starcie rzutem na taśmę.

Hutnik Kraków opuścił strefę spadkową dzięki zwycięstwu 1:0 ze Zniczem Pruszków. Drużyna z Mazowsza przegrała na własnym stadionie po raz drugi z rzędu. Hutnik wyprzedził w tabeli między innymi Garbarnię Kraków, która w sobotę została pokonana 1:2 przez Górnika Polkowice.

17. kolejka eWinner II ligi:

Motor Lublin - Polonia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1 - Marcin Kluska 69'

Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg 0:0

Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 3:2 (2:0)
1:0 - Maciej Spychała 14'
2:0 - Jakub Tecław (k.) 17'
2:1 - Jakub Letniowski (k.) 59'
2:2 - Wojciech Łuczak 63'
3:2 - Werick Caetano 90'

Znicz Pruszków - Hutnik Kraków 0:1 (0:0)
0:1 - Patryk Kieliś 58'

Górnik Polkowice - Garbarnia Kraków 2:1 (1:1) 1:0 - Rafał Karmelita 8' 1:1 - Patryk Mularczyk 44' 2:1 - Abdallah Hafez 60'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?