Bundesliga: Hamburg stracił fotel lidera

Dwa niedzielne spotkania 8. kolejki niemieckiej Bundesligi zakończyły się zwycięstwami drużyn przyjezdnych. VfB Stuttgart uległ na własnym stadionie ekipie Werderu Brema 0:2. Kolejnej porażki w rozgrywkach doznała Hertha Berlin, przegrywając z HSV Hamburg 1:3. Mimo szóstej wygranej w sezonie, podopieczni Bruno Labadii stracili prowadzenie w tabeli na rzecz Bayeru Leverkusen, który w sobotę rozgromił FC Nuernberg.

Mateusz Nikołajczuk

Atut własnego boiska nie pomógł piłkarzom VfB Stuttgart w starciu z drużyną Werderu Brema. Goście objęli prowadzenie już w 3. minucie gry. Piąte trafienie w sezonie zanotował Claudio Pizarro. Zawodnicy Markusa Babbela praktycznie nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Tima Wiese i sześć minut po przerwie stracili kolejnego gola. Na listę strzelców wpisał się Aaron Hunt, pieczętując zwycięstwo swojego zespołu. Werder przesunął się na czwartą lokatę w ligowej tabeli.

Na Olympiastadion w Berlinie, Hertha pod wodzą nowego trenera - Friedhelma Funkla podejmowała HSV Hamburg. Wynik otworzył w 9. minucie Arne Friedrich. Minął zaledwie kwadrans, gdy Kaka samobójczym trafieniem wyrównał stan meczu. Później strzelali już tylko przyjezdni. Na 2:1 podwyższył David Jarolim, tuż przed przerwą ostatnie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Ze Roberto. Gorszy bilans bramkowy od Bayeru Leverkusen sprawił, iż Hamburg stracił fotel lidera Bundesligi.

VfB Stuttgart - Werder Brema 0:2 (0:1)
0:1 - Pizarro 3'
0:2 - Hunt 51'

Hertha Berlin - Hamburger SV 1:3 (1:3)
1:0 - Friedrich 9'
1:1 - Kaka (sam.) 24'
1:2 - Jarolim 38'
1:3 - Ze Roberto 40'