Niedziela na remis. Szalony pościg w Fortuna I lidze

Chrobry Głogów zremisował 3:3 ze Stalą Rzeszów po odrobieniu trzech goli straty do przeciwnika. Wszystkie niedzielne mecze w Fortuna I lidze nie doczekały się rozstrzygnięcia.

Szymon Pawłowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Szymon Pawłowski
Najwięcej goli padło w Głogowie, a starcie Chrobrego ze Stalą Rzeszów zakończyło się remisem 3:3. Beniaminek długo był na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa. Jeszcze w 70. minucie miał trzy gole przewagi. Finisz należał do zespołu z województwa dolnośląskiego. Dwa gole Kamila Wojtyry i jedno trafienie Mateusza Machaja pozwoliły Chrobremu na wyszarpnięcie punktu.

Resovia zremisowała 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec, choć dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Podopieczni Artura Skowronka ustalili wynik strzałem Mateusza Bodziocha w doliczonym czasie. Rzeszowianie nie zrehabilitowali się pełni za porażkę z Pogonią Siedlce w meczu o wejście do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

Skutecznym finiszem popisała się również Puszcza Niepołomice, która jeszcze w 85. minucie przegrywała 0:2 na stadionie Górnika Łęczna. Kandydat do awansu powalczył ambitnie do ostatniego gwizdka, a jego najważniejszym piłkarzem był Jakub Serafin. Dwa gole tego pomocnika pozwoliły na zremisowanie 2:2.

2:2 - Mateusz Bodzioch 90'

Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:0) 1:0 - Łukasz Sołowiej (sam.) 55' 2:0 - Souleymane Cisse 58' 2:1 - Jakub Serafin 87' 2:2 - Jakub Serafin 90'