Zaskoczenie w meczu wielkich nieobecnych mundialu. Włosi stracili bajecznego gola

Piękne uderzenie z rzutu wolnego Davida Alaby było ozdobą meczu towarzyskiego Austrii z Włochami. Italia nie popisała się w Wiedniu i przegrała 0:2.

mecz Austria - Włochy PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Austria - Włochy
Reprezentacja Włoch rozegrała w listopadzie dwa mecze towarzyskie i być może w obawie o reakcje kibiców, wciąż rozgoryczonych brakiem awansu na mundial, mierzyła się z Albańczykami i Austriakami na wyjazdach. W obu spotkaniach wcześnie straciła gola. W 6. minucie meczu w Wiedniu do bramki Gianluigiego Donnarummy strzelił Xaver Schlager. Asystował dobrze znany we Włoszech napastnik Marco Arnautović, który bezkarnie zabrał piłkę Marco Verrattiemu.

W składzie Włochów byli między innymi Verratti, Nicolo Barella, a w przodzie Giacomo Raspadori, Matteo Politano i Vincenzo Grifo, który był liderem reprezentacji w meczu w Tiranie. Tym razem Italia miała problem ze zdominowaniem przeciwnika, a i defensywa z Leonardo Bonuccim nie radziła sobie z Austriakami.

W 35. minucie David Alaba strzelił gola na 2:0. Gracz Realu Madryt oddał rewelacyjne uderzenie prostym podbiciem pod poprzeczkę. Alaba huknął z około 30. metra z rzutu wolnego. Gianluigi Donnarumma był teoretycznie ustawiony w dobrym miejscu, ale nie zdołał zareagować i sparować piłki.

W przerwie od razu cztery zmiany selekcjonera Roberto Manciniego. Za ożywienie ofensywy Włochów miał zabrać się Federico Chiesa, który powraca do dużego futbolu po poważnej kontuzji. Wyróżnił się jednak głównie żółtą kartką i ani gracz Juventusu, ani żaden inny nie poprawił wyniku. Z 17 strzałów gości tylko trzy były celne, a to o połowę mniej niż oddali Austriacy w bramkę Donnarummy.

Oba zespoły rozegrały ostatni mecz w tym roku.

Austria - Włochy 2:0 (2:0)
1:0 - Xaver Schlager 6'
2:0 - David Alaba 35'

Austria: Heinz Lindner - Maximilian Woeber (72' Philipp Mwene), Stefan Posch, Philipp Lienhart - Junior Adamu (82' Romano Schmid), Xaver Schlager, Nicolas Seiwald, David Alaba - Christoph Baumgartner (82' Florian Grillitsch), Marcel Sabitzer - Marko Arnautović (72' Michael Gregoritsch)

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Federico Gatti (47' Matteo Pessina), Leonardo Bonucci, Francesco Acerbi - Giovanni Di Lorenzo (46' Giorgio Scalvini), Marco Verratti, Nicolo Barella (90' Fabio Miretti), Federico Dimarco - Matteo Politano (46' Federico Chiesa), Giacomo Raspadori (72' Wilfried Gnonto), Vincenzo Grifo (46' Nicolo Zaniolo)

Żółte kartki: Seiwald, Posch (Austria)

Sędzia: Christian Dingert (Niemcy)

Czy reprezentacja Włoch obroni mistrzostwo Europy w 2024 roku?