Brutalny faul. Pierwsza czerwona kartka na MŚ

Pierwsza czerwona kartka podczas mundialu 2022 stała się faktem. Otrzymał ją walijski bramkarz Wayne Hennessey za brutalny faul w starciu z Iranem. Miała ona wpływ na wynik meczu, a samo zdarzenie możesz zobaczyć poniżej.

Arkadiusz Dudziak
Czerwona kartka dla Walii w meczu z Iranem Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Czerwona kartka dla Walii w meczu z Iranem
Ależ to się oglądało. Piątkowy mecz Walia - Iran na mundialu 2022 był prawdziwą gratką nawet dla postronnego kibica. Emocji nie zabrakło, mimo że przez bardzo długi czas na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Pierwsze 45 minut spotkania było bardzo zacięte. W drugiej połowie już jednak zdecydowanie przeważali Irańczycy. Kilkukrotnie szczęście lub zbytnia nerwowość zespołu z Azji w wykończeniu akcji ratowały Walijczyków przed utratą bramki.

Kolejną dobrą okazję w 84. minucie miał Mehdi Taremi, który pędził prosto na bramkę Walijczyków. Golkiper Wayne Hennessey wyszedł i około 30. metra brutalnie zatrzymał zawodnika rywali.

Na początku sędzia pokazał zawodnikowi jedynie żółtą kartkę. Później jednak przyszedł czas na weryfikację VAR. Arbiter zmienił decyzję i wykluczył bramkarza z dalszej gry. Całkowicie zasłużenie. Całą sytuację możesz zobaczyć w wideo na końcu artykułu.

Piłkarze Iranu bezlitośnie wykorzystali grę w przewadze. W doliczonym czasie gry strzelili dwie bramki i wygrali całe spotkanie 2:0.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Iran awansuje do 1/8 finału MŚ w Katarze?