Zrobił to! Lewandowski w końcu z golem na mundialu

Robert Lewandowski zdjął kolejny skalp. W meczu z Arabią Saudyjską kapitan reprezentacji Polski zdobył swoją pierwszą bramkę na mistrzostwach świata.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Harry Langer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
34-latek nie będzie dobrze wspominał zremisowanego 0:0 spotkania z Meksykiem, w którym nie wykorzystał rzutu karnego. Już w zeszły wtorek Robert Lewandowski mógł trafić do siatki po raz pierwszy na tegorocznym mundialu.

Reprezentacja Polsku w sobotę musiała pokonać wyżej notowaną w tabeli Arabię Saudyjską, by zachować szanse na awans do 1/8 finału turnieju. Tym razem kapitan Biało-Czerwonych stanął na wysokości zadania. W 82. minucie Lewandowski wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali, podwyższając wynik na 2:0.

Było to premierowe trafienie Lewandowskiego w finałach mistrzostw świata. Doświadczony napastnik przełamał się po 442 minutach. Przypomnijmy, że przed czterema laty wystąpił przeciwko Senegalowi, Kolumbii oraz Japonii.

Lewandowski jest 20. polskim piłkarzem z przynajmniej jedną bramą na mistrzostwach. Liderem klasyfikacji jest uczestnik trzech wielkich turniejów i król strzelców MŚ 1974, Grzegorz Lato. Legendarny zawodnik zgromadził 10 trafień.

Snajper jednocześnie wyśrubował swój rekord pod względem liczby występów z orzełkiem na piersi (137). Na poziomie międzynarodowym strzelił łącznie 77 goli.