Polacy kontynuują świetną passę. To już 15 meczów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Friedemann Vogel  / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Polacy utrzymali się na prowadzeniu do 90. minuty i pokonali Arabię Saudyjską (2:0). Po trafieniu Piotra Zielińskiego liczby przemawiały za Biało-Czerwonymi.

[tag=7755]

Reprezentacja Polski[/tag] zrehabilitowała się po zremisowanym w słabym stylu starciu z Meksykiem (0:0) na inaugurację zmagań w grupie C MŚ 2022. W sobotę Biało-Czerwoni zagrali o niebo lepiej przeciwko Arabii Saudyjskiej na Education City Stadium.

W 39. minucie kluczową rolę odegrał Robert Lewandowski. Co prawda kapitan kadry najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Mohammedem Al Owaisem, ale utrzymał się przy piłce i wyłożył ją Piotrowi Zielińskiemu. 28-latek mocnym uderzeniem nie dał bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Zwycięstwo Biało-Czerwonych było czystą formalnością. Jak zauważył serwis statystyczny "Opta", przed rywalizacją z Arabią Saudyjską, Polska wygrała wszystkie 14 meczów mistrzostw świata, w których otworzyła wynik.

Jednym z bohaterów został Wojciech Szczęsny. Przed zmianą stron golkiper obronił strzał Salema Al Dawsariego. Rezultat mógł być wyższy, w drugiej połowie obramowanie bramki Saudyjczyków obijali Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski. Drugi z wymienionych podwoił prowadzenie Polaków w samej końcówce.

Polacy zdołali przedłużyć swoją serię na mundialu. Ekipa Czesława Michniewicza zgarnęła trzy punkty i na ten moment jest liderem tabeli grupy C.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polska przedłuży swoją serię w spotkaniu z Argentyną?