Najlepszy wynik od ponad 50 lat! Tego dokonał polski piłkarz

Wojciech Szczęsny zaliczył kapitalny występ w meczu z Arabią Saudyjską (2:0). Obronił rzut karny i zachował czyste konto. Dołączył do wąskiego grona zawodników, którzy na trwającym mundialu zanotowali takie spotkanie.

Mateusz Kozanecki
Wojciech Szczęsny Getty Images / Robbie Jay Barratt / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny został w sobotę bohaterem reprezentacji Polski. Między innymi dzięki jego postawie Biało-Czerwonym udało się wywalczyć komplet punktów w starciu z Arabią Saudyjską.

Wygrana 2:0 sprawiła, że Polacy - przynajmniej na kilka godzin - wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli grupy C i znaleźli się blisko awansu do fazy pucharowej.

Spory w tym udział Szczęsnego. Pod koniec pierwszej połowy obronił rzut karny, który wykonywał Salem Al-Dawsari - strzelec zwycięskiej bramki w meczu z Argentyną.

Polak kapitalnie zachował się także przy dobitce. W całym spotkaniu zanotował kilka niezwykle ważnych interwencji i zachował czyste konto - po raz drugi z rzędu na mistrzostwach.

Statystycy prowadzący profil OptaJoe na Twitterze podkreślili, że wyczyn Szczęsnego to rzadkość na mistrzostwach świata.

W Katarze obronionym rzutem karnym i czystym kontem w tym samym meczu mogą pochwalić się jeszcze Thibaut Courtois (Belgia - Kanada 1:0) oraz Guillermo Ochoa (Meksyk - Polska 0:0).

To najlepszy wynik od 1966 roku, od kiedy dostępne są tego typu dane. A podkreślić należy, że za sobą mamy dopiero połowę fazy grupowej.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy zaimponowała ci postawa Wojciecha Szczęsnego?