Pierwszy celny strzał i bramka. Sensacyjne trafienie Kostaryki (WIDEO)

W rywalizacji Japonii z Kostaryką oczywistym faworytem był azjatycki zespół, który w pierwszej kolejce pokonał Niemców. Jednak skazywani na pożarcie Kostarykanie pokazali kły i zaskoczyli rywali dzięki bramce w końcówce.

Kuba Duda
Kuba Duda
gol Keyshera Fullera (Kostaryka) w meczu z Japonią Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Keyshera Fullera (Kostaryka) w meczu z Japonią
Przed rywalizacją z Japonią zespół z Kostaryki był skazywany na pożarcie i nie można było się temu dziwić. W pierwszej kolejce obie te ekipy pokazały się z zupełnie różnych stron. Zawodnicy ze strefy północnoamerykańskiej na otwarcie przegrali z Hiszpanią aż 0:7, a Azjaci sensacyjnie pokonali Niemców 2:1.

W związku z tym nie można było mieć wątpliwości co do tego, kto powinien wyjść górą z tej rywalizacji. Ale jednak piłka nożna znowu pokazała, że jest nieprzewidywalna i niespodzianki mogą zdarzać się we wszystkich rywalizacjach.

Kostarykanie przez wiele czasu bardziej bronili dostępu do własnej bramki, ale potrafili odgryzać się swoim rywalom szybkimi wypadami ze swojej połowy. W 81. minucie jedna z takich akcji przyniosła pożądany efekt. Keysher Fuller zszedł z prawej strony boiska do środka i uderzył w kierunku drugiego rogu, po czym piłka wpadła do siatki. Był to pierwszy celny strzał Kostaryki na mundialu w Katarze i od razu znalazł drogę do bramki.

Jednak trzeba dodać, że spory udział przy tym trafieniu miał japoński bramkarz. Golkiper nie zachował się najlepiej, a jego interwencja pozostawia wiele do życzenia. Suichi Gonda z pewnością ma do siebie spore pretensje o tego gola, a po pierwszej serii gier zapamiętaliśmy go jako naprawdę niezłego fachowca.