Popis Andreja Kramaricia! Zobacz gole Chorwatów w meczu z Kanadą [WIDEO]

Tym występem dali znak, że chcą się liczyć na mundialu. Reprezentacja Chorwacji pokonała w drugim meczu grupy F Kanadę 4:1 na MŚ w Katarze. Dwa gole zdobył napastnik Hoffenheim, Andrej Kramarić.

Krzysztof Sędzicki
akcja bramkowa Andreja Kramaricia Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: akcja bramkowa Andreja Kramaricia
Mecz jednak nie zaczął się pomyślnie dla wicemistrzów świata, bo już w drugiej minucie do ich bramki trafił Alphonso Davies. Jednak im dalej w mecz, tym bardziej Chorwaci się budzili i przejmowali inicjatywę.

W 35. minucie Marcelo Brozović zamarkował podanie do środka, a jednak zagrał na lewo do Ivana Perisicia, który znalazł podaniem Andreja Kramaricia. Ten przyjął piłkę na dobrej szybkości, a następnie zdecydował się na strzał. Milan Borjan skapitulował po raz pierwszy.

Jeszcze przed przerwą Chorwacja objęła prowadzenie. Josip Juranović wykonał świetne prostopadłe podanie do wbiegającego w półkole pola karnego Marko Livaji, a ten nie czekał, aż doskoczą do niego obrońcy, a po prostu uderzył. I to była bardzo dobra decyzja.

Na 3:1 bramkę zdobył ponownie Kramarić. Perisić dośrodkował mu z lewej strony prawą nogą, a napastnik Hoffenheim miał czas, by sobie przyjąć piłkę, przełożyć na lewą nogę i uderzyć tuż przy słupku.

W doliczonym czasie gry piłkarze z Bałkanów mieli jeszcze kontrę, którą na bramkę zamienił Lovro Majer. Chorwacja wygrała 4:1 i po dwóch meczach ma cztery punkty w tabeli.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Kanada zagra z Marokiem, a Chorwacja z Belgią. Oba mecze odbędą się 1 grudnia o 16:00 polskiego czasu.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Chorwacja sięgnie po medal na mundialu w Katarze?