Koreańczycy odrabiają straty w trzy minuty! Imponujący powrót

Reprezentacja Korei Południowej na przerwę w swoim drugim meczu grupowym na mistrzostwach świata przegrywała 0:2 z Ghaną. Po 15 minutach drugiej połowy na tablicy wyników było już 2:2.

Rafał Sierhej
Reprezentacja Korei Południowej do meczu z Ghaną podchodziła w lepszej sytuacji niż jej rywale. Ci bowiem swój pierwszy mecz przegrali, z kolei Korea bezbramkowo zremisowała z Urugwajem.

Po pierwszej połowie tego spotkania sytuacja była już jednak bardzo skomplikowana. Korea przegrywała 0:2, a w perspektywie miała mecz z Portugalią w ostatniej kolejce fazy grupowej mundialu.

Koreańczycy po przerwie wzięli się do roboty. Udało im się w kilkanaście minut stworzyć pięć sytuacji bramkowych, a dwie z nich zakończyły się golami. Tym samym po 61 minutach spotkania było 2:2.

Oba gole dla zespołu z Azji strzelił Gue-Sung Cho. Najpierw bardzo dobrze na jego głowę dośrodkował wprowadzony z ławki Lee Kangin. Napastnikowi koreańskiego Jeonbuk pozostało jedynie z bliska wpakować piłkę do siatki.

Trzy minuty później kolejny raz snajper mógł popisać się swoimi umiejętnościami gry w powietrzu. Tym razem futbolówkę do napastnika podawał jego kolega z zespołu klubowego Kim Jin-Su. Napastnik wygrał walkę o górną piłkę i doprowadził do remisu.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"