Znamy pierwsze pary 1/8 finału mundialu w Katarze. Cztery drużyny z awansem

Znamy już pierwsze dwie pary 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze! To efekt ostatecznych rozstrzygnięć w grupach A i B, jakie poznaliśmy we wtorek.

Szymon Mierzyński
Christian Pulisić strzela gola na 1:0 PAP/EPA / Ali Haider / Christian Pulisić strzela gola na 1:0
Do fazy pucharowej awansowały Holandia i Senegal z grupy A, a także Anglia i USA z grupy B. "Oranje" zmierzą się teraz ze Stanami Zjednoczonymi, natomiast "Synowie Albionu" zagrają z mistrzami Afryki.

Przez trzy najbliższe dni będziemy poznawać kolejne rozstrzygnięcia w sześciu pozostałych grupach i w taki sposób wyłonione zostanie osiem par 1/8 finału. Liczymy, że na tym etapie zobaczymy również reprezentację Polski, która o swoje miejsce powalczy już w środę wieczorem w starciu z Argentyną.

We wtorek z turniejem pożegnały się Katar, Ekwador, Iran oraz Walia.

Po fazie grupowej do domu pojedzie połowa stawki. Od 1/8 finału obowiązuje zasada "przegrywający odpada". W przypadku remisu po 90 minutach, sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Faza pucharowa rozpoczyna się w sobotę i potrwa do 18 grudnia. Tego dnia zaplanowano finał w Lusajl.

ĆWIERĆFINAŁY:

mecz 58.: zwycięzca meczu 53. - zwycięzca meczu 54. / pt. 09.12.2022 godz. 16.00

mecz 57.: Holandia / USA - zwycięzca meczu 50. / pt. 09.12.2022 godz. 20.00

mecz 60.: zwycięzca meczu 55. - zwycięzca meczu 56. / sob. 10.12.2022 godz. 16.00

mecz 59.: Anglia / Senegal - zwycięzca meczu 52. / sob. 10.12.2022 godz. 20.00

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)