Szok w Katarze. Tak Tunezja wygrała z mistrzami świata [WIDEO]

Reprezentacja Tunezji przed meczem z Francją w fazie grupowej mistrzostw świata skazywana była na porażkę. Jednak to właśnie Tunezyjczycy strzelili jedynego gola w tym spotkaniu.

Rafał Sierhej
Didier Deschamps na ostatni mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze, przeciwko Tunezji, zdecydował się wystawić mocno rezerwowy skład. Z pierwszej jedenastki na murawie od początku oglądaliśmy jedynie Raphaela Varane'a i Aureliena Tchouameniego.

Selekcjoner mistrzów świata nie stronił w tym przypadku od eksperymentów. Pewny awansu do 1/8 finału katarskiego turnieju dał szansę Eduardo Camavindze. Pomocnik Realu Madryt zagrał jednak jako... lewy obrońca.

Rotację w składzie widać było na murawie. Trudno powiedzieć, żeby to Francuzi byli w tym meczu lepsi. Po pierwszej połowie śmiało można było wskazać na Tunezję, która, aby marzyć o awansie, musiała ten pojedynek wygrać.

Tunezyjczycy wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy. W 58 minucie z piłką ruszył Wahbi Khazri. Napastnik minął kilku rywali, a ostatecznie delikatnym strzałem pokonał stojącego w bramce Steve'a Mandandę.

Jednak mimo sensacyjnego zwycięstwa Tunezyjczycy nie awansowali do kolejnej fazy turnieju. Wszystko przez Australijczyków, którzy w równolegle rozgrywanym spotkaniu pokonali Danię (1:0) i z sześcioma punktami przeszli dalej.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"