Wygrana Górnika Zabrze w sparingu, nowa twarz na liście strzelców

Tylko jeden gol padł w sparingowym spotkaniu Górnika Zabrze z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Drużyna Bartoscha Gaula zwyciężyła 1:0.

Szymon Mierzyński
piłkarze Górnika Zabrze PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
W ostatnim kwadransie drugiej połowy, po zespołowej akcji, do siatki trafił Manel Martinez. To zawodnik testowany - 30-letni hiszpański środkowy napastnik, który od lipca występował w uzbeckim Surkhonie Termiz. Jesienią rozegrał w nim sześć meczów, nie zdobywając żadnego gola.

W przeszłości Martinez grał głównie w ojczyźnie. Był związany m. in. z Gironą, a także Realem Murcia.

I-ligowiec sprawdzał więcej piłkarzy, lecz nie znamy ich nazwisk, bowiem nie podano ich do publicznej wiadomości.

Następny sparing Górnik rozegra w sobotę 10 grudnia, a jego przeciwnikiem będzie Miedź Legnica. Bielszczanie natomiast w tym roku na boisko już nie wybiegną.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 - Manel Martinez 77'

Górnik Zabrze: I połowa: Daniel Bielica - Jonatan Kotzke, Aleksander Paluszek, Richard Jensen, Norbert Wojtuszek, Jean Mvondo, Krzysztof Kolanko, Blaz Vrhovec, Erik Janza, Piotr Krawczyk, Amadej Marosa; II połowa: Kevin Broll - Emil Bergstrom, Jakub Szymański, Kryspin Szcześniak, Paweł Olkowski, Robin Kamber, Dani Pacheco, Kanji Okunuki, Mateusz Cholewiak, Szymon Włodarczyk, Manel Martinez.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: zawodnik testowany (46' zawodnik testowany) - Titas Milasius (80' Bartosz Bernard), Daniel Mikołajewski (57' Jakub Bieroński), Julio Rodriguez (77' Kamil Turoń), zawodnik testowany, Jeppe Simonsen, Ezequiel Bonifacio, Marcel Misztal (65' Dawid Polkowski), Michał Janota (46' Maksymilian Sitek), Krzysztof Drzazga (77' Michał Willmann), Kamil Biliński (70' Kacper Wełniak).