Awans w dramatycznych okolicznościach. Korea gra dalej [WIDEO]

Korea Południowa awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Kluczowy okazał się być gol na 2:1 w meczu z Portugalią.

Rafał Sierhej
Korea Południowa do ostatniej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata podchodziła w bardzo trudnej sytuacji. Dokładnie taką samą miał jednak Urugwaj. Oba zespoły miały po jednym punkcie na koncie.

W związku z tym zarówno Urugwaj, jak i Korea musiały swoje ostatnie mecze wygrać, aby liczyć na awans. Różnica jest jednak taka, że Urugwaj grał z Ghaną, a Korea z jednym z faworytów - Portugalią.

Oba zespoły swoje mecze wygrały. Urugwaj pokonał afrykańską drużynę 2:0, z kolei Korea w dramatycznych okolicznościach sensacyjnie zwyciężyła Portugalię 2:1. Kluczowy w kontekście awansu okazał się być gol strzelony w doliczonym czasie gry.

Jeszcze w 90. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 1:1, a rzut rożny miała Portugalia, taka sytuacja promowała Urugwaj. W pierwszej minucie czasu dodanego do drugiej części spotkania gola dla Korei po fantastycznej kontrze strzelił jednak Hee-Chan Hwang. Urugwaj gola nie strzelił, a to oznaczało, że przy równym bilansie bramkowym Korea przechodzi dalej z uwagi na więcej strzelonych goli.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"