Wielki hit w ćwierćfinale mundialu! Zobacz drabinkę

W sobotę poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w 1/8 finału mundialu w Katarze. Już teraz wiadomo, że w następnej fazie dojdzie do wielkiego hitu.

Szymon Mierzyński
Lionel Messi PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: Lionel Messi.
Holandia pokonała USA (3:1), natomiast Argentyna uporała się z Australią (2:1). Zwycięzcy obu par spotkają się teraz w bezpośrednim starciu.

W niedzielę czekają nas kolejne emocje - tym razem znacznie większe, bowiem o awans powalczy reprezentacja Polski, która zmierzy się z Francją. W drugim meczu Anglia zagra z Senegalem.

Od 1/8 finału obowiązuje zasada "przegrywający odpada". W przypadku remisu po 90 minutach, sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Faza pucharowa rozpoczęła się w sobotę i potrwa do 18 grudnia. Tego dnia zaplanowano finał w Lusajl.