Mikrofony wychwyciły, co krzyczał Michniewicz do Bielika

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 w meczu 1/8 finału MŚ 2022. Polaków ze złudzeń obdarł Kylian Mbappe. Przy jego pierwszym golu fatalnie zachował się Krystian Bielik. Nie pomogły nawet okrzyki selekcjonera Czesława Michniewicza.

Łukasz Witczyk
Czesław Michniewicz PAP / Georgi Licovski / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
To reprezentacja Francji była zdecydowanym faworytem meczu 1/8 finału mundialu Katar 2022. Trójkolorowi nie mieli jednak łatwego zadania. Polska miała w pierwszej połowie szansę na to, by objąć prowadzenie, ale skuteczności zabrakło Piotrowi Zielińskiemu. Później strzelali już Francuzi.

Do przerwy Biało-Czerwoni przegrywali 0:1. W drugiej połowie Biało-Czerwonych ze złudzeń obdarł Kylian Mbappe, który precyzyjnymi strzałami dwukrotnie pokonywał Wojciecha Szczęsnego. Zadanie ułatwił mu Krystian Bielik, który fatalnie zachował się przy golu na 2:0 dla Francji.

Choć Bielik na boisku pojawił się trzy minuty wcześniej, to w wolnym tempie ruszył za akcją Francuzów. W kluczowym momencie nie przeciął podania Francuzów i tylko obserwował, jak Mbappe trafia do bramki. Nie pomogły nawet okrzyki Czesława Michniewicza.

Twitterowy profil TVP Sport pokazał w krótkim filmiku, jak zachował się Bielik. Gdy Francuzi ruszyli z akcją Michniewicz zauważył, że gracz Birmingham City jest spóźniony. Próbował go zmobilizować do pogoni za rywalami, ale na nic się to zdało. "Bielon, Bielon, Bielon" - krzyczał Michniewicz.

Kadrowicz jednak nic sobie z tego nie zrobił. To był kluczowy moment spotkania. Francja wygrała 3:1 i zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata z Anglią. Całą sytuację można zobaczyć poniżej.

Dodajmy, że nie było to jedyne kontrowersyjne zachowanie Bielika na tym mundialu. Wcześniej już przy rzucie karnym w meczu z Arabią Saudyjską zachowywał się biernie. Najpierw patrzył na strzał, a gdy Salem Al-Dawsari spudłował, to wykonywał ostentacyjne gesty w kierunku sędziego.

Wstydu nie było. Tylko co zrobić z Czesławem Michniewiczem? (Opinia)
Robert Lewandowski: nie stawiam żadnego ultimatum

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)